Новини Умані та Черкащини…

Черкащани почали скаржитися на перші прояви алергії

Черкащани почали жалітися на перші прояви алергії

 

У Черкаській області майже 6 тисяч дорослих мають бронхіальну астму та ще близько трьох тисяч – алергічний риніт. Щоправда, цю статистику можна сміливо множити на 3 чи навіть 5, кажуть черкаські фахівці.

Бо близько 10 тисяч хворих – це офіційна статистика тих, хто лікується чи перебуває на обліку.

«Тішитися б літом, аби не алергія… Гадаєте, для алергіка найстрашніше пилок і пил? Найбільша біда – маршрутки і панянки, які кохаються на парфумах». Такий допис з’явився на сторінці у Facebook жительки міста Тетяни Громадської, передає Черкаси.city.

Травневе цвітіння польових квітів – найбільш агресивний період року щодо проявів алергічних реакцій. Перша хвиля припадає на кінець березня, коли «оживають» дерева. З вересня по жовтень головний подразник для алергіків – соняхи та амброзія. Крім того, чутливим черкасцям заважають й інші запахи. Непролікована адекватно алергія на квітковий пилок може обернутися реакціями вже навіть на бур’яни, пил, тощо. Важливо провести тестові дослідження й визначити індивідувальне лікування з дотриманням дієти.

Керівник обласного алергологічного центру Наталія Гармаш застерігає черкасців від самодіагностики і самолікування. Говорить, як часті, так і епізодичні прояви алергії потребують серйозного лікування.

– Якщо говорити про верхні дихальні шляхи, водянисті виділення з носа, постійний кашель, який, до слова, часто лікують як застуду, то це пряма дорога до алерголога, – зазначає вона. – Важливо розуміти, що без лікування захворювання прогресуватиме. Наслідком цього можуть стати напади задухи.

Крім того, Наталя Петрівна закликає черкащан, які знають про свої проблеми, починати профілактику перед початком сезонних загострень, тобто поза періодом цвітіння.

– Усе починається із серйозного ставлення до себе, – наголошує фахівець.

Нагадаємо, на базі обласної лікарні функціонує алергологічний центр із відділенням алергології на 40 ліжок, де 5 – імунологічних. До нього звертаються пацієнти з бронхіальною астмою, полінозами, алергіями (інсектною, медикаментозною, харчовою та холодовою), алергічними ринітами та кон’юнктивітами, кропив’янкою, атопічними дерматитами, імунними порушеннями.

comments powered by HyperComments

Опубліковано в Здоров`я,Надзвичайні ситуації,Суспільство,Точка зору,Черкащина - Июнь 3, 2017 в 17:57 - - Переглядів: 392