Новини Умані та Черкащини…

Ралі Умань: огляд змагань + результати

Кращі гонщики країни  влаштували тест-драйв своїм автівкам. 11 червня в Умані відбувся ІІ етап Чемпіонату України з ралі, який подарував справжній заряд екстриму, як гонщикам так і глядачам. Розповідає Вечірня Умань.

-Це була абсолютно нова траса, яку не знали ні екіпажі, ні вболівальники. В цьому була і «родзинка» етапу в Умані, – розповідають організатори.

Гонщики могли сподіватися тільки на свою стенограму, свого штурмана і, звичайно ж, свою майстерність. Виходячи з усього цього, боротьба повинна була бути цікавою. Втім, так і вийшло.

Починаємо з класів N4 і 4WDOPEN, адже саме між ними розгорілася головна дуель гоночного уїк-енду.

Як і на першому етапі в Херсоні, за перемогу в абсолютному заліку боролися два екіпажі на Mitsubishi Lancer Evo IX, а саме Руслан Топор проти Бориса Ганджі.

Після перших чотирьох ділянок перевага Руслана над Борисом була трохи більше двадцяти секунд, а ось потім почалася битва за кожну секунду.

На п’ятому колі Ганджа випередив Топора на пів секунди, а на шостому його відрив склав всього лише три десяті секунди.

Ганджа виграв чотири спецділянки поспіль, але відриви були занадто маленькі і та перевага після першої ділянкивиявилася вирішальною.

В результаті одеський дует Топор і Перова здобули впевнену перемогу з відривом у півхвилини від київської пари Ганджі і Сокура.

Ще одна битва в цих класах сталася за третє місце, де успіх святкував Юрій Хоміцький на Subaru Impreza, який зміг випередити більш досвідченого Юрія Шаповалова на Mitsubishi Lancer на 14 секунд.

У цій боротьбі вирішальною була третя спецділянка, на якій Шаповалов програв більше 20 секунд. через свої помилки в поворотах.

Опускаємося трохи нижче і переходимо в клас 2WDOPEN, де блискучу битву виграв фаворит етапу Михайло Горшков на Honda Civic Type-R, який випередив свого конкурента Сергія Рудьковського, який виступає на ефектному BMW 323 жовтого кольору.

Розрив екіпажів на фініші склав всього лише сім секунд.

У цю боротьбу міг вклинитися Павло Копилець, але на його авто Seat Leon вийшла з ладу передня підвіска.

Також хотілося б виділити молодого Андрія Паненко і досвідченого штурмана Сергія Коробейникова.

Одесити нарешті змогли проїхати всю дистанцію на своїй легендарній Волзі ГАЗ 2401.

Так, Андрій фінішував останнім у абсолютному заліку, але зате завдяки сходам своїх конкурентів, він став третім в класі 2WDOPEN.

Для одеського дуету це перший подіум в кар’єрі, серед його численних сходів з дистанції, через проблеми старої техніки.

Переходимо до останнього класу 2WD, де брало участь всього лише два екіпажі і як виявилося вони були занадто різні, щоб нав’язати боротьбу один одному.

Брати Гнатенко впевнено лідирували всю дистанцію в своєму класі на машині Honda Civic.Для киян це вже другий успіх поспіль.

Опоненти братів Гнатенко – Костянтин Колесов і Євген Бондаренко на автомобілі ВАЗ 2108 поступилися лідерам майже три хвилини, але і цей результат гідний, так як він допоміг команді «Odessa Rally Team» здобути перемогу на другому етапі і зміцнити лідерство в чемпіонаті України.

Що стосується інших гонщиків, які зійшли  з дистанції, то найпершими, хто навіть не зміг стартувати став сімейний екіпаж Анісімових, які довго чинили підвіску на Mitsubishi Lancer, після чого проїхали етап в тренувальному режимі без класифікації.

Потім на другому етапі через проблеми з трансмісією зійшов екіпаж Шевченко і Левищенко на Subaru Impreza.

На четвертому заїзді зійшла ще одна Subaru Impreza, за кермом якої перебував Валерій Вартанян.

Сьомий заїзд приніс невдачу відразу двом екіпажам: Гарькавий і Рогочий навіть не змогли стартувати на своєму Mitsubishi Lancer, а посеред ділянки через проблеми з двигуном на VW Polo зійшов дует Дмитра Реля і Щербакова Володимира.

Таким чином, в командному заліку чемпіонату України впевнено лідирує «Odessa Rally Team», яка набрала 100 очок, а на другому місці розташувалася команда «Ultra GP».

Три призера в абсолютному заліку

1. Топор Руслан/ Перова Марина – Mitsubishi Lancer – 47:50.3
2. Ганджа Борис/ Сокур Евген – Mitsubishi Lancer +32.1
3. Хоміцький Юрій/ Рощенко Андрій – Subaru Impreza +1:31.7

Організатори чемпіонату висловлюють подяку спонсорам, за сприяння яких вдалось реалізувати змагання саме в Умані.