Новини Умані та Черкащини…

РАГ — сучасний митець уманських вулиць

c6jrlhOzFXY

Будь-хто з уманчан чи гостей міста хоча б раз, та зустрічав на вулицях його роботи. Починаючи з 2009 року і донині стріт-арт художник РАГ залишає уманчанам своє бачення соціального буття на стінах, трансформаторних будках, бетонних перекриттях, фасадах та навіть на покинутих будівлях у непролазних хащах та смітниках.

В Умані РАГ живе все своє свідоме життя — він тут народився. Розповідає, що тяга до малювання відчувалася ще в дитинстві, адже мати сучасного вуличного митця теж має певне відношення до художнього мистецтва. Тепер РАГ може передати увесь свій досвід та майстерність синові, адже й він має неабиякий художній талант.

— Абревіатура «Раг» з’явилася від початкових букв – розповідає Андрій. — Ключ до розшифрування означає: РЕП, Моє ім’я, Графіті.

Багато малюнків, які РАГ залишав місцянам, назавжди зникли з вулиць Умані. Сам художник зізнається: закон і графіті, подекуди, – речі несумісні. Тому комунальники швидко прибирають та перефарбовують усі ці роботи.

Проте, для автора кожна робота — це не лише витрати на дороговартісні малярні матеріали, а й пошук себе, частинка своєї душі, ідейний та моральний порив.

— На створення одного малюнка йде в середньому від однієї до кількох годин роботи. Усе залежить від складності рисунка, розмірів та кількості нанесених на ньому шарів. Спочатку потрібно, щоб висох фон, потім кожен наступний фрагмент картинки. А нанесення — це вже технічні моменти — розповідає художник.

— Рідні підтримують мене, зізнається РАГ, адже розуміють, що для мене це не просто хобі — це моє життя, моя сутність. Крім того, що малюю графіті в міських локаціях, маю постійну роботу, яка ніяк не пов’язана з моєю творчістю.

Click to enlarge image guw-X9rSa0E.jpgClick to enlarge image guw-X9rSa0E.jpg

— На замовлення працюю рідко, оскільки ціную свою творчу свободу. Мої ідеї з’являються самі, спрогнозувати обов’язкову, конкретну тематику для мене досить важко. Кілька років тому на замовлення розмальовував нічний клуб САГА. Робота була цікавою, проте від більшості пропозицій все одно відмовляюся.

РАГ вже давно відомий не тільки на своїй батьківщині — в Умані. Роботи художника можна побачити в Києві, Одесі, Харкові, Львові, колись, до анексії, навіть у Севастополі.

Деякі зображення представлені в приватних колекціях, музеях, галереях як ексклюзивні об’єкти вуличного мистецтва.

В його ранній творчості багато портретних робіт, творів екологічної тематики та малюнків дітей. Пізніше з’явилися відверто брутальні мурали, прагматична тематика яких спочатку навіть шокує своєю відвертістю.

«Це пояснюється зрілістю, прагматичністю буття», — розказує РАГ.

Всього Андрій намалював вже більше 200 малюнків. Художник впевнений, «мистецтво хуліганів» в Умані буде розвиватися. Адже графіті стало невід’ємною атрибутикою у сприйнятті міста. Малюнки дозволяють проникнутися урбаністичною харизмою, відчути суспільні погляди та прийняти виклик звичному і рутинному життю.

Джерело:

04744.info

comments powered by HyperComments

Опубліковано в Культура,Суспільство,Умань - Июнь 24, 2017 в 20:28 - - Переглядів: 352