Новини Умані та Черкащини…

В уманських «маршрутках» право на пільговий проїзд залишається на рівні умовного

Фото Uman News.

В уманських маршрутних автобусах право на пільговий проїзд не діє. Такий висновок можна зробити з ситуації, що нещодавно трапилася в одному із автобусів по маршруту №14. Події описала Татьяна Посягина у Фейсбук. Далі текст повідомлення:

Міська «маршрутка» №14 рухалася за звичним графіком. Коли автобус зупинився біля міського автовокзалу, пасажири, як на автоматі, — хто вийшов, хто зайшов, хто розплачувався за проїзд… І останньою зайшла літня жінка. Без жодних документів було зрозуміло, що бабуся вже давно на пенсії і вона дуже хвора. Переминаючись з ноги на ногу, вона стала біля дверей. Хтось одразу їй поступився місцем, вона несміливо сіла.

«Бабушка, за проєзд передаєш?» — запитав водій.

Бабуся промовчала, пасажири звели на неї свій зацікавлений погляд.

«Бабушка, за проєзд!» — вже голосніше і з натиском повторив водій.

«Мені тільки одна зупинка, я на Тищика вийду.» — відповіла та.

«Шо мені твоє Тищика? У мене скрізь камери, б…ть, я потом получати за всіх маю?» — знервовано скрикнув водій і маршрутка рвонула з місця.

Пасажири почали заступатися за бабусю, адже між зупинками невелика відстань, і по жінці було видно, що вона справді її подолати самотужки не зможе. Але заклопотаний водій нікого не слухав.

Бабуся дістала вузлик з носовичка, відрахувала копійками потрібну суму. Коли автобус зупинився на перехресті Тищика-Європейська, подала гроші водієві і зібралася виходити.

«Скільки тут?» — перепитав той.

«Чотири п’ятдесят».

Водій невдоволено перерахував копійки, розкидав їх по сортованих купках. Бабуся повільно спустилася східцями.

А пригадується, як у недалекому 2015-му році нинішній міський голова Олександр Цебрій у своїй передвиборчій агітації обіцяв проїзд для всіх пільгових категорій, у тому числі й для пенсіонерів, у всіх пасажирських міських автобусах, а на сьогоднішній день маємо, що маємо: обіцянки лишилися обіцянками. Щорічно на пільгове перевезення пасажирів з міського бюджету виділяється 3 000 000 гривень, але чомусь не видно, що вони йдуть за цільовим призначенням.

В свою чергу міський голова купив новий автомобіль Toyota Land Cruiser 200 і, очевидно, проблеми громади йому далекі.

 

У коментарях до посту уманчани підтверджують нахабне ставлення водіїв до пасажирів і їх байдужість до власних обов’язків.

comments powered by HyperComments

Опубліковано в Політика,Суспільство,Умань - Октябрь 5, 2017 в 17:52 - - Переглядів: 2925