Новини Умані та Черкащини…

«Утримання стадіону «Уманьферммаш» буде обходитись місту Умань у понад 2,5 млн грн щороку», – Антон Яценко

Минулого тижня мер Умані Олександр Цебрій та Виконком Уманської міської ради презентували новину про те, що нарешті стадіон «Уманьферммаш» переданий місту, і подали її як найбільше досягнення міської влади та майже як подвиг.

Народний депутат України Антон Яценко підкреслив недоречність такої радості з передачі стадіону на баланс міста, аргументуючи це на своїй сторінці в соцмережі Facebook:

«1. Щорічно стадіон «Уманьферммаш» сплачував місту Умань близько 1,5 млн грн податку за землю. При цьому місто без проблем могло проводити будь-які заходи на цьому стадіоні. Тепер стадіон «Уманьферммаш» не буде сплачувати земельний податок місту, тобто бюджет міста втрачає 1,5 млн грн щорічно.

2. Близько 1 млн грн і більше «Уманьферммаш» витрачав самостійно на обслуговування, підтримку порядку на стадіоні. Тепер за утримання стадіону навпаки буде сплачувати місто Умань.

3. Важливим є те, що у комунальну власність міста передано тільки стадіон, а та земля, де планувалося будувати фізкультурно-оздоровчий комплекс з готелем, так і залишається у підпорядкуванні «Уманьферммаш».

Таким чином, підприємство скинуло з себе тягар, на який витрачалось багато грошей, а залишило собі «золоту» землю, на якій будуватиме нові об`єкти та зароблятиме на них», – написав Антон Яценко.

Народний депутат підкреслив, що не проти будівництва готелів, але за те, щоб місто отримувало прибуток від цього і, щоб пайова частка сплачувалась до міського бюджету.
У випадку зі стадіоном такого вже не буде. Тобто, за словами Антона Яценка, фактично відбувся «договірняк», коли мерія Умані прийняла на баланс міста стадіон і взяла на себе ВСІ витрати (не менше 2-2,5 млн в рік), які раніше сплачувало підприємство «Уманьферммаш».

Відтепер, щоб просто користуватися стадіоном, жителі міста будуть щорічно платити в бюджет міста аж 2,5 млн грн, які можна було б сміливо витратити на пільгові перевезення для 24 тисяч громадян або на школи, дитячі садочки, лікарні, які наразі знаходяться в жалюгідному стані, а також на вирішення інших важливих проблем міста.

«Сам стадіон «Уманьферммаш», вибачте, як в пісні «Каким ты был, таким ты и остался», тобто нічого нового не побудовано. Він залишився таким же, як і був до передачі у комунальну власність міста, – написав Антон Яценко і виклав 2 фото стадіону. – Я спеціально викладаю 2 фото. Чи знайдете Ви на них хоча б одну відмінність? Відповім, що Ви її не знайдете, оскільки відмінностей взагалі немає. Нічого не змінилось. Тільки за стадіон, яким і до цього користувались всі уманчани, тепер місто буде ще й платити величезні кошти. Виходить, як в одному анекдоті говорилось: «На хрена попу баян?» Таким чином на місто Умань ліг величезний тягар».

На сьогоднішній день, за словами Антона Яценка, у місті Умань не проводиться таких масових заходів, для яких необхідний стадіон на понад 8 тис місць. І абсолютно логічно було б на ті заходи, які потрібно провести, орендувати стадіон, аніж щороку витрачати такі шалені гроші на його утримання.

Народний депутат наголосив, що передача стадіону в місто нічого не змінить ні з точки зору розвитку туризму, ні для розвитку спорту. Для звичайних уманчан теж абсолютно нічого не змінилось.

«Особа, яка називає себе Романом Магруком написала, що «Як мер «уделал» депутата». Я б написав так, на жаль, «Як «Уманьферммаш» «уделал» місто Умань та місцевих жителів за допомогою мера».

P.S. Мені відразу згадується Євро-2012, коли мільярди грошей були «витрачені на вітер», наприклад на такі об’єкти, як стадіон у Києві, який після закінчення Чемпіонату фактично не використовується.

Таку розкіш може собі дозволити тільки дуже розвинені країни, оскільки бюджет їм це дозволяє», – написав Антон Яценко на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

22498851_133055887347829_8688217606317625037_o

comments powered by HyperComments

Опубліковано в Суспільство - Октябрь 18, 2017 в 17:58 - - Переглядів: 964