Новини Умані та Черкащини…

На території майбутньої Канівської ГАЕС знайшли рештки двох червоноармійців

На межі зони будівництва Канівської ГАЕС знайшли останки двох червоноармійців (ФОТО)
Facebook / Nazarov Alexandr

Житель Канева Володимир Іванович Овдієнко випадково знайшов на межі зони будівництва Канівської ГАЕС останки двох загиблих бійців Червоної армії. Вони злегка були присипані невеликим шаром ґрунту та сучасним побутовим сміттям. Про це на своїй сторінці у Facebookповідомив завідувач сектору археології та охорони культурної спадщини ДІКЗ “Трипільська культура” Олександр Назаров, повідомляє ВІККА.

Загиблі на момент поховання були одягнені у солдатські шинелі. У них було знайдено малі саперні лопатки, а в одного – пряжка солдатського брезентового ременя.

“Підсумків для набоїв їм явно не видали, бо кишені шинелей та частково галіфе були заповнені сталевими набоями до гвинтівки Мосіна. Рік їх випуску встановити не вдалося через значне пошкодження корозією. Загинули бійці внаслідок осколкового враження від вибуху, найімовірніше, артилерійської міни калібру 120 мм”, – розповідає про знайдене археолог.

Олександр Назаров додає, що у старшого за віком загиблого, у кишенях галіфе також були виявлені: сталева пляшечка на два відділення для рушничного мастила, складний ніж, дерев’яна люлька та три кремінці і фрагмент грубого терпуга.

“З огляду на те, що кремінці на момент виявлення були вкриті шаром бруду я не відразу зрозумів, для чого покійний носив із собою цей фрагмент терпуга. Відтерши ж їх, стає зрозуміло, що процес запалювання люльки у нащадків козаків майже нічим не відрізнявся від середньовічного”, – підсумовує фахівець.

comments powered by HyperComments

Опубліковано в Суспільство,Черкащина - Ноябрь 20, 2017 в 00:55 - - Переглядів: 233