Новини Умані та Черкащини…

Чи проживе черкаський студент місяць на свою стипендію?

Картинки по запросу бідний студент

Щомісячна стипендія – найбільше щастя для кожного успішного студента.  Напевно, не має більшого стимулу  в навчанні, аніж мати стипендію. Минулого року черкаським студентам її підвищили.

Чи вистачає нової стипендії на прожиття студенту, з’ясовував кореспондент сайту «Економіка Сьогодення».

І так, студент-філолог ЧНУ ім. Богдана Хмельницького отримує щомісяця 1164 грн звичайної стипендії.

За неї йому потрібно прохарчуватися, сплатити за проживання, за проїзд, одягатися, а також купувати книги, канцтовари для навчання, ксерити, сканувати, що теж не безоплатно.

Проживання. Місяць проживання у гуртожитку №4 ЧНУ імені Богдана Хмельницького коштує 440 грн.

Транспортні витрати. Не всі студенти проживають у гуртожитку. Дехто винаймає квартиру або місцеві проживають з батьками у різних районах обласного центру. Добиратись до університету можна багатьма способами – пішки, велосипедом, тролейбусом, маршруткою. Найпоширеніший спосіб серед черкаських студентів – тролейбус, оскільки тут за студентським квитком можна безкоштовно їздити. Але тролейбуси курсують не в усіх районах міста, тому декому із студентів доводиться їхати маршруткою. А це вже по 8 грн. щодня.

Проїзд іногородніх студентів додому. Звісно, іногородні студенти хоч раз на місяць їздять додому. Якщо, скажімо, дорога від Черкас до Шполи автобусом коштуватиме близько 60 грн., то двічі відвідати батьківську домівку коштуватиме 240 грн.

Харчування. На купівлю їжі кожному студенту щонайменше доводиться витрачати приблизно 30 грн. в день –  це 860 грн на місяць.

Навчання. Не варто забувати і за витрати на навчання. Навіть якщо студент навчається на держзамовленні. Елементарні витрати – роздруківки навчального матеріалу. Одина сторінка формату А4 чорно-білого кольору коштує 1 грн. Всередньому студент щодня роздруковує 5 сторінок. А ще реферати… 25 сторінок, щомісяця.

Підведемо підсумки. На місяць при мінімальних затратах студенту необхідно мати хоча б 1705 грн.  І це за умови, якщо студент не купує собі одягу, взуття, не ходить до друзів на Дні народження тощо.

comments powered by HyperComments

Опубліковано в Економіка,Суспільство,Черкащина - Ноябрь 25, 2017 в 18:33 - - Переглядів: 427