Новини Умані та Черкащини…

Уманчан штрафуватимуть за несортоване сміття

    Відповідно до статті 32 Закону України “Про відходи” жителі з 1 січня 2018 року зобов’язуються сортувати все сміття за видами матеріалів, а також розділяти його на придатне для повторного використання, для захоронення та небезпечне, пише Hromadske Uman.

    у 2012 році до Закону України «Про відходи» додали пункт «і», яким«забороняється з 1 січня 2018 року захоронення на полігонах неперероблених (необроблених) побутових відходів»Вказаний пункт складений у відповідності до двох Директив ЄС – 1999/31/EC та 2008/98/EC, які врегульовують поводження із сміттям у країнах Європи. Ці документи вказують, що саме необхідно робити з відходами, класифікують сміття і описують стратегію скорочення кількості вивезених на сміттєзвалища відходів.

    Згідно з європейськими нормами, придатні для повторного використання відходи повинні відправлятися на відповідні підприємства, безпечні –
відвозитися на полігони ТПВ, а з небезпечними проводитимуться необхідні для знешкодження операції. На звичайні сміттєзвалища не мають потрапляти відходи, які розкладаються біологічним шляхом (норма Директиви ЄС 1999/31/EC).

    Великогабаритні, ремонтні та небезпечні відходи у складі побутових мають збиратися окремо від інших видів. Штраф за порушення норм для населення становитиме від 340 до 1360 грн, для юридичних осіб – від 850 до 1700 грн,зазначив начальник управління благоустрою територій та комунального обслуговування Максим Барінов. Розглядається питання перекваліфікації адміністративної відповідальності у кримінальну.

original-066fc84feb43f5bf7fa2588d8a4b6542

    Спалювання сміття дозволене лише на спеціально призначених для цього підприємствах чи об’єктах і лише з метою одержання теплової чи електричної енергії.

    Голова уманської районної ради, Оксана Супрунець, закликає сільських голів проінформувати населення і працювати над роздільним збором сміття. Констатує той факт, що на сьогодні 95% населення України не готові до реалізації закону “Про відходи”. 

comments powered by HyperComments

Опубліковано в Політика,Суспільство,Умань - Январь 5, 2018 в 10:12 - - Переглядів: 682