Ємність DVD збільшили до 1000 Тб

Опубліковано: 11.09.2014

Постдокторант Чжунсун Ган з Технологічного університету Суінберна в Мельбурні (Австралія) запропонував революційний спосіб запису даних на традиційні оптичні носії.

Гану і його колегам вдалося розробити метод запису на DVD 1000 терабайт даних (що відповідає, наприклад, 50 тисячам фільмів у високій якості) замість традиційних 4,07 гігабайт. Суть методу – в розміщенні на доріжках диска додаткових бітів. Така модернізація зажадала порушення фізичного бар’єру, відомого як дифракційну межу світла. Справа в тому, що світло не може бути розділене на промені шириною менше 500 нанометрів.

Однак за допомогою комбінації двох світлових пучків з різними властивостями вченим вдалося зменшити місце для запису біта інформації всього лише до дев’яти нанометрів, або однієї десятитисячної діаметра людської волосини. Обидва променя були шириною 500 нм, але перший (червоний) призначався для запису інформації, а другий (фіолетовий) блокував перший промінь від запису інформації. Завдяки вигнутій формі останнього, для запису інформації першим променем залишалося лише зовсім невеликий простір – 9 нм.

Ган сподівається, що його винахід стане справжнім проривом в області оптичних систем, і готовий співпрацювати з усіма охочими корпораціями.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.