Скандал з “Оскаром”: фільм від України пропонують вибрати глядачам

Опубліковано: 12.09.2014

20140911194843Режисер фільму “Поводир” Олесь Санін пропонує вибрати фільм, який представить Україну на премії “Оскар”, шляхом глядацького голосування. Так він відреагував на звинувачення творців фільму “Плем’я”, що брав участь в конкурсі, в необ’єктивності Українського Оскарівського комітету.

“Зачепити честь гідних людей. Тому фільм” Поводир “викликає фільм” Плем’я “на дуель. Не в Фейсбук, а в кінотеатрі. Максимально великий зал, два фільми, глядацьке голосування. Тільки воно сьогодні може служити еталоном справедливості. Нехай глядач вирішує”, – сказав Санін на спеціальному показі його фільму в Рівному.

Нагадаємо, 9 вересня Український Оскарівський комітет оголосив, що фільм “Поводир” представить Україну в номінації “Фільм іноземною мовою”. Після цього режисер і продюсер фільму “Плем’я” заявили, що не задоволені складом оскарівського комітету і вважають рішення нечесним.
Прийом заявок на участь у відборі фільму-номінанта від України на премію “Оскар” проходив з 1 до 29 серпня.
В Український Оскарівський комітет, створений при Асоціації продюсерів України, входять актриса Ада Роговцева, кінорежисер Олег Фіалко (голова комітету), лауреат двох технічних премій “Оскар” Анатолій Кокуш, голова Національної спілки кінематографістів Сергій Тримбач, кінокритик Володимир Войтенко, письменник і сценарист Андрій Курков , продюсер Олексій Сєрков, продюсер Дмитро Колесников, продюсер і сценарист Ігор Савиченко (цього року в голосуванні участі не брав, так як його фільм брав участь у відборі).

Після того, як навколо номінанта від України розгорівся скандал, глава комітету Олег Фіалко заявив про своє рішення вийти з його складу, – пише Телекритика.
87-я церемонія вручення премії “Оскар” за заслуги в галузі кінематографу за 2014 відбудеться 22 лютого 2015 в Лос-Анджелесі. Номінанти оголосять 15 січня 2015 року.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.