Проблеми міста та їх вирішення! Інтерв’ю з Антоном Яценком

Опубліковано: 13.10.2015
 • Антоне Володимировичу, нещодавно ми дізналися про те, що ви входите в партію «Відродження», що ви є членом Президії політради і входите в керівництво партії. Розкажіть, чи дійсно ви збираєтесь балотуватись в Черкаську обласну раду, від партії «Відродження» під першим номером у списку, і чи готові ви заради цього здати мандат народного депутата України?

 Дійсно, Черкаська область має великий соціальний і економічний потенціал. Область має розвиватись. Нажаль через неефективність менеджменту, яку ми спостерігаємо вже десятиліттями, область не має подібної можливості.

Мені вдалося в місті Умань, Христинівка і Монастрище зробити цілодобове водопостачання, практично вирішити проблему з освітленням, проблему з дитячими майданчиками та зупинками. Ми створили безкоштовний діагностичний центр. Вирішена так звана проблема з туалетами. Я встановив 40 теплих туалетів у дитячих закладах, відремонтував багато доріг, встановив 12 тисяч ліхтарів. Дуже сподіваюсь, що люди нас підтримають. Тому, я для себе прийняв рішення, якщо партія «Відродження» набере більше 50%, я буду готовий реалізувати свій досвід, який використав по 200-му окрузі: це Уманський, Монастирищенський та Христинівський райони. Я перенесу свій досвід на Черкащину та очолю обласну раду. Тоді, через 2-3 роки, питання, які ми вирішили в Умані, в Христинівці та в Монастирищі, ми вирішимо у всій області. Для цього і справді, абсолютно не шкода здати депутатський мандат.

 • Зараз в Умані загострюється мерська боротьба. Ми знаємо, що від партії «Відродження» балотується ваш керівник громадської приймальні Ірина Григорівна Плетньова. Чому саме вона?

З Іриною Григорівною ПЛЕТНЬОВОЮ, ми працюємо вже три роки. Я особисто вважаю її гідним кандидатом на посаду мера міста. Вона очолює мою громадську приймальню в місті Умань. Це порядна, гідна людина, яка не має бізнесу, в тому числі в Умані, не має корупційних зв’язків, в тому числі з уманським криміналітетом. Вона ефективно проявила себе в місті Христинівка, коли працювала там 2 роки керівником громадської приймальні. При цьому разом з нею, ми запустили цілодобову воду, вирішили проблему з освітленням вулиць, з дорогами, запустили безкоштовний діагностичний центр, і вирішили багато інших важливих питань. Вже рік Ірина Григорівна Плетньова очолює громадську приймальню в місті Умані. Я впевнений, що у спільному тандемі, ми в Умані зможемо вирішити безліч проблем, які залишаються у місті через корумповану владу і через неефективність їх роботи.

 • Розкажіть будь ласка про програму, яку ви разом прописали з Іриною Плетньовою. Які пункти туди входять, що саме вона дасть уманчанам?

Одразу підкреслюю, ряд речей, які присутні у програмі, нам вже вдалося виконати. В рейтингу журналу «Фокус» місто Умань зайняло 33-тє місце з комфортності – це якраз і є цілодобова вода, і дитячі майданчики, і освітлення вулиць, і відремонтовано багато доріг, але насправді, проблем є ще досить багато. Програма доволі обширна.

 • Останнім часом уманчани скаржаться на постійне відключення води. Що з цим зробить Ірина Плетньова, якщо виграє вибори?

Насправді, проблему з водою вирішувати було не так легко, а нам ще й її штучно по команді Цебрія відключають. Я вважаю, що на водоканалі зловживають своїм положенням. На мою думку, Олександр Цебрій, який являється фактичним власником компанії «Круїз-Авто» краде воду, і внаслідок відключається вода у городян. Тому, новий мер перше що зробить, негайно видасть розпорядження про заборону відключення водопостачання і зниження тиску. Як наслідок – безперебійне цілодобове водопостачання, яке я забезпечив в 2013 році, і яке зараз нівелюється місцевою владою, що постійно відключає водопостачання уманчанам. Ми проведемо заміну трубопроводів і знизимо тарифи на воду. Встановимо лічильники за рахунок коштів міського бюджету, а не уманчан.

 

 • Антоне Володимировичу, багато городян міста втомилися від кумівства та від невирішених питань. Проблеми простих людей ігноруються. Що з цим зробить Ірина Плетньова, якщо стане новим мером?

Одразу ж кажу, що не одна людина з команди Цебрія та Бодрова не залишиться при владі. Весь керівний склад з їх команди ми викорінимо. Це ніяк не стосується простих робітників. Також, ми реформуємо ЖЕКи. Найголовніше, і у мене, і у мера буде відкрита гаряча лінія, і абсолютно кожен зможе зателефонувати нам! Підкреслюю, ніхто не буде назначати ніяких кумів, сватів, як до прикладу Цебрій назначив свого кума Клочка – своїм першим замісником. Буде гаряча лінія, буде постійно працювати сайт, і буде багато інших речей, які дозволять городянам контролювати роботу міської влади.

 • Антоне Володимировичу, розкажіть будь ласка, про теплопостачання в місті Умань. Це досить болюче питання для городян.

Ми проведемо реконструкцію застарілих теплових мереж в багатоквартирних житлових будинках, перейдемо на індивідуальні опалювальні системи та встановимо котельні в багатоквартирних будинках. Внаслідок – зниження тарифів на теплопостачання.

Ще у нас у розробці програма «Вікна». Ми плануємо повністю заміти вікна у всіх прольотах житлових будинків, у школах, садках та медичних закладах. Замінимо двері, для того щоб також знизити тарифи на теплопостачання.

 • Розкажіть будь ласка про програму «Подвір’я». Що це за програма? Яким чином ви хочете її реалізувати?

Ми з Іриною Григорівною вважаємо, що люди мають жити зручно, а не так як останні 25 років при сьогоднішній владі.

Насамперед ми відремонтуємо те, що я не встиг відремонтувати. Ірина Плетньова завершить ремонт всіх дахів та підвалів в багатоквартирних будинках, завершить ямковий ремонт всіх дворів. Обов’язково проведе встановлення вуличного освітлення, зокрема на вулицях Кооперативній, Піонерській, Дзержинського, Котляревського, Крамського, Шишкіна, Артема, Бетховена, Лисенка, пр. Макаренка, Комарова та інших. При цьому ліхтарі будуть вмикатися не так як зручно чиновникам і ЖЕКам, а в той час, коли зручно людям.

Зокрема, ми відремонтуємо ліфти в усіх багатоквартирних житлових будинках саме там, де є така необхідність. Ну і звісно, проведемо ландшафтне озеленення всіх дворів і видалення аварійних дерев.

Ми вже встигли встановити 100 дитячих майданчиків у місті Умані. Місця, де не встановлено ще дитячих майданчиків, ми обов’язково будемо їх продовжувати встановлювати, там де є така необхідність. Так само ми будемо розширювати футбольні та баскетбольні поля, волейбольні майданчики. Я вважаю, молоді необхідно розвиватись.

Ми обов’язково встановимо якісні контейнери для сміття там, де є така необхідність. Забезпечимо своєчасне вивезення сміття, в тому числі і з приватного сектору. Відремонтуємо усі під’їзди в житлових будинках там, де це необхідно. Обов’язково замінимо двері у під’їздах. Дуже багато роботи. Це і встановлення домофонів, поштових скриньок, лавочок. І одне з найголовніших критерій у цій програмі, це реформування системи ЖЕКів з подальшим впровадженням Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (№1565).

 • Антоне Володимировичу, розкажіть будь ласка, чи присутній пункт у вашій програмі про унормування відвідання ізраїльськими хасидами міста Умань в період святкування іудейського Нового року – Рош Ха-Шана? Це досить гостре і болюче питання для уманчан.

Звісно! Всі хасиди в обов’язковому порядку під час перебування в місті Умань мають діяти в межах чинного українського законодавства, а у випадку скоєння правопорушень мають бути негайно притягнуті до відповідальності. Ми з Іриною Плетньовою обов’язково будемо спрямовувати кошти від паломництва хасидів в міський бюджет, заради розвитку міста. Введемо заборону перекриття вулиці Пушкіна під час єврейських релігійних святкувань. І одне з найголовніших моментів – це скасування пропускного режиму та забезпечення безперешкодного пересування уманчан всіма вулицями міста Умань під час паломництва хасидів.

 • Ще одне болюче питання стосується дендрологічного парку «Софіївка». Відомим є той факт, що у вас з директором «Софіївки» – Іваном Косенком та мером Олександром Цебрієм розгорілась війна. Антоне Володимировичу, розкажіть, в чому причина конфлікту?

Особисто у мене немає з ними ніякого конфлікту. Я просто переконаний, що для уманчан та мешканців Уманського району вхід в «Софіївку» має бути безкоштовним. Тому що після війни та у 80-х роках, коли уманчани відновлювали своїми силами парк «Софіївка», з них ніхто гроші за вхід не брав, а зараз потрібно платити 30 гривень за дорослу людину і 20 гривень за дитину. Я вважаю це недопустимим. Саме тому, я подав відповідний законопроект, в якому говориться про безкоштовний вхід до парку. Думаю, якщо сьогоднішня міська влада хотіла, вона би вирішила це питання. Відомий той факт, що мер Цебрій знаходиться в дружніх стосунках з директором парку Іваном Косенко. Враховуючи цей момент, в парку скоріш за все присутня ліва бухгалтерія, тому уманчани і сплачують гроші за вхід. Я підозрюю, що половина  цих грошей, просто крадуться мером Цебрієм і директором парку Косенком. Присутній ще один неспростовний факт: парк «Софіївка» у міський бюджет сплачує копійки, хоча могли би платити у декілька разів більше. Тому проблему потрібно вирішити швидко на користь не чиновників, а саме на користь простих уманчан.

 • Антоне Володимировичу, які пункти у вас прописані в програмі стосовно медицини? Це дуже болюче питання для уманчан. Усім відомо, що у місті Христинівка, ви відкрили безкоштовний діагностичний центр, і вам за це дякую, але ж чому ви не відкрили його в Умані? І чи є у вас цей пункт у планах?

 

Я дуже хочу відкрити безкоштовний діагностичний центр в Умані, але мені не дає цього зробити міська влада. І щойно Ірина Григорівна стане мером Умані, найближчим часом ми його відкриємо. У Конституції прописано: «Люди повинні безкоштовно користуватися медичними послугами і не сплачувати за це гроші». Тому центр обов’язково буде безкоштовним, як і у Христинівці. Тим паче уманчанам довго туди добиратись і у центрі завжди великі черги. Тому, ми плануємо відкриття до Нового року. До речі, жоден представник місцевої влади, ні Бодров, ні Цебрій, не спромоглись купити до дитячої лікарні кисневий концентратор, а це та річ, завдяки якій рятуються життя багатьох дітей. Я був вимушений вирішувати цю проблему самостійно. І кардіомонітори, які конче необхідні лікарям для того, щоб стежити за серцебиттям плоду та його матері під час пологів, місцева влада не купувала, довелося також самому цим займатися. До пологового будинку мною було передано такі кардіомонітори.

 • З цим зрозуміло. Розкажіть будь ласка, про інші медичні заклади та про їх укомплектування .

Ми плануємо повністю доукомплектувати усі медичні заклади медичним обладнанням та устаткувати Уманську міську лікарню, Уманську дитячу лікарню, Міську лікарню №2, Міську лікарню №3, Пологовий будинок, Уманську стоматологічну поліклініку, Станції швидкої медичної допомоги та Уманську центральну районну лікарню. Ми приведемо усі вищезазначені медичні заклади до сучасного європейського рівня.

Окремо звертаю вашу увагу, що ще з 1991 року, мерія не спромоглася купити УЗД апарат в пологовий будинок. Є вагома причина тому, що мер Цебрій не дозволяє відкрити новий безкоштовний центру у місті Умані: він бере побори з лікарів. Тому і послуги у медичних закладах платні: УЗД коштує 100 гривень, рентген – 200 гривень, здати аналізи – 50 гривень. Всі ці кошти забираються наверх, у мерію. Я точно не знаю кому особисто у карман – Олександру Цебрію або його підлеглим, але тим паче, крайня незацікавленість у тому, щоб уманчани не мали безкоштовного діагностичного центру, відчувається.

У нас вже є один безкоштовний діагностичний центр у місті Христинівка. Просто уманчанам довго туди добиратись, тим паче у центрі великі черги. Тому я обов’язково доб’юся того, щоб відкрили подібний центр і в місті Умані. Річ у тому, що влада яка зараз є і знову ж таки балотується ще раз, нічого путнього для міста не зробила, вони тільки крадуть гроші в уманчан. Люди переплачують за воду, люди переплачують за проїзд, люди платять за лікування і так далі. Також ми запровадимо окрему програму допомоги тяжкохворим, особливо дітям, із максимальним залученням міського бюджету, спонсорських та благодійних організацій до цього питання.

 • Антоне Володимировичу, ми знаємо, що Ви по округу поставили біля 12 тисяч ліхтарів, в місті Умані поставили їх біля 200. Але ж є вулиці, які також потребують додатково освітлення. Як ви плануєте з цим бути?

Я впевнений, що з новою владою, з новим мером, ми все зробимо найближчим часом. Ми обов’язково встановимо освітлення у дворах всіх багатоквартирних житлових будинків та в приватному секторі. У планах забезпечити пішохідні переходи на ділянках з найбільш інтенсивним рухом, сучасними комплексними системами освітлення.

 • Розкажіть будь ласка, про транспорт та дороги?

 

Я хочу приділити більше уваги проблемі з транспортом. Усі знають, що компанія «Круїз-Авто», власником якої являється нинішній мер Цебрій, нахабно наживається на уманчанах, тому що в інших містах маршрутки коштують не дорожче трьох гривень, а в Умані 3 гривні 50 копійок.

Маршрутки зовсім не комфортабельні і небезпечні. І перше, що ми зробимо – усунемо Цебрія і його людей з цієї сфери та знизимо вартість проїзду до трьох гривень. Також планується запуск програми під назвою «Муніципальний транспорт». Ми закупимо нові автобуси за міський кошт. Люди повинні платити низьку ціну за проїзд.

Також хочу звернути увагу на те, що водії автобусів некоректно поводять себе з пасажирами: не саджають інвалідів, не пускають людей з хворими дітьми, ветеранів. Для них міська влада придумала якісь пільгові автобуси. Знову ж таки – це все корупція. Я вважаю, що абсолютно кожна людина має право на проїзд в автобусі. Велику роль у цих корупційних схемах грає Галина Кучер, начальник управління соціального захисту. Вона щільно сидить разом з Цебрієм в цих схемах. Я сподіваюсь, що одразу після проведення виборів, новий мер приведе до ладу це питання. До речі, компанія «Круїз-Авто” не поставила жодної зупинки у місті Умані. І мені довелося тільки торік поставити в місті 23 зупинки, а в уманському районі 87 зупинок. Тобто у них байдуже ставлення до людей, до вагітних жінок, до людей похилого віку та до хворих людей.

 • Розкажіть будь ласка про дороги, тому що сьогоднішня влада, ніби щось ремонтувала. Яка ваша участь у цьому питанні?

Ми зробили досить багато доріг та дворів на прибудинкових територіях багатоквартирних житлових будинків у місті Умані. Зокрема це відремонтовані дороги на вулицях: Урицького, яка має назву у народі «проспект Бодрова», Воїнів Інтернаціоналістів, вулиці Жовтневої (над Осташівським ставом), це і ямкові ремонти по вулиці Комарова (дорога до ЗОШ №5), по вулиці Ленінської Іскри та вулиці Гонти, перемонтований В’їзд на кладовище «Софіївська Слобідка», ремонт вулиці 24-го Партійного З’їзду та Жовтневої революції і також вулиця Піонковського. Ми перемонтували ще ряд подібних вулиць у Монастирищенському, Христинівському і Уманському районах. До речі, тимчасово виконуючий обов’язки мера Умані Олександр Цебрій виділив кошти з міського бюджету на асфальтування вулиці Урицького. Згадав про це тому, що вулиця Урицького за мого сприяння вже була відремонтована минулого року. Цебрій не вигадав нічого кращого, ніж витрачати бюджетні кошти на ремонт вже відремонтованих вулиць. Куди насправді пішли ці гроші? Скільки вже можна обкрадати уманчан?

Крім того, командою Бодрова та ПАТ «Уманьавтодор» було розкрадено 34 млн. гривень. За моїми зверненнями порушена кримінальна справа, по 191 частині – це «розкрадання в особливо великих розмірах». Насправді, всі гроші виділені на ремонт доріг, на мою думку були вкрадені, а дороги так і не відремонтували.

Особливо хочу звернути увагу на приватний сектор. Впевнений, що за рік ми приведемо усі дороги до ладу. Тому хотілося би, щоб люди повірили в нас та підтримали нормальну міську владу, а не таку яка є зараз.

До речі, цікава географія. Пан Цебрій засипав щебнем вулицю Фурманова – невеличка така вулиця, яка потребувала ремонту. Якраз на цій вулиці проживає теща мера Цебрія. Тому він, розуміючи, що може програти вибори, зробив тещі такий собі подарунок. Ні, я абсолютно нічого не маю проти тещі, вона така ж собі уманчанка, як і інші. На мою думку, треба ремонтувати усі дороги, які цього потребують. А такий підхід як у Цебрія, я вважаю неправильним.

 • Антоне Володимировичу, розкажіть будь ласка, що ви думаєте з приводу того, що сьогоднішня міська влада роздає землі?

Так, дійсно, мерія роздає землі направо і наліво, з метою їх вкрасти. Кричущим прикладом є той, коли пан Цебрій сам собі виділив землю в центрі міста під кіоск. Саме за це він і потрапив у реєстр корупціонерів, (номер судового рішення 33/793/57/15 в Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні правопорушення Міністерства юстиції України). Пан Цебрій  вкрав у уманчан землю просто в центрі міста, але відбувся легким переляком і мізерним штрафом.

Я впевнений, що нова влада обов’язково проведе ревізію того, яка земля видавалася. Далі ми спільно з прокуратурою міста будемо працювати над тим, щоб повернути цю землю, або змусити тих, хто її отримав, заплатили справедливу ціну у бюджет міста.

 • Що у вашій програмі планується зробити для молоді, освіти?

 

По-перше, ми припинимо побори в школах і садках. Не дозволимо брати гроші за вступ дитини, збирати кошти на якісь косметичні псевдоремонти.

Я вважаю, що повинно бути якісне харчування у дітей. Ми впровадимо програму «Молоко», таку, як була в СРСР, коли кожна дитина отримувала стакан молока з булочкою.

Ми обов’язково побудуємо дитячий садок в ДОСАХ, максимально швидко встановимо ще дитячих майданчиків. Ми проведемо комп’ютеризацію класів, відкриємо футбольні, баскетбольні, тренажерні зали, спортивні секції тощо. Плани в нас великі.

До речі, свого часу я допоміг педагогічному університету побудувати штучне футбольне поле, щоб там могли грати не тільки студенти, але й прості уманчани.

Так само буде запущена програма зі шкільним автобусом, який буде розвозити дітей в школи, оскільки розвозка дітей – це європейська практика.

Хочу звернути увагу, що ми з командою в окрузі побудували 40 теплих туалетів. І я з жахом дізнався, що в уманській музичній школі та школі мистецтв за 25 років, немає нормального туалету. І от вам оцінка роботи пана Бодрова та пана Цебрія. Ми обов’язково вирішимо це питання самостійно. Просто мені огидно бачити як всі чиновники, які з одного боку роздавали самі собі землю, не можуть дітям побудувати теплі і чисті туалети. Це просто наплювацьке ставлення!

 • Окремо хвилює питання правопорядку в місті. Це і високий рівень злочинності, і наркоманія. Що ви думаєте стосовно цього?

 

Я впевнений, що найближчим часом в Умані буде така поліція як у Києві чи Черкасах. Нещодавно я мав зустріч з міністром МВС. Він обіцяв допомогти з цим питанням.

Звичайно ми будемо боротися з наркоманією, випалимо її «вогнем і мечем». Сподіваюсь, що закон про муніципальну варту, допоможе нам у боротьбі з хуліганством та наркоторгівлею. Ми не дозволимо продавати спиртні напої дітям та підліткам. Обов’язково розберемося з нічними клубами, які заважають уманчанам спокійно спати.

 

 • А що стосовно гуртожитків Котовського та Богуна?

 

Будемо максимально сприяти приведенню гуртожитків до існуючих норм та встановленню справедливих тарифів на водопостачання та електроенергію для мешканців гуртожитків, які на сьогоднішній день невиправдано завищені. Ми будемо сприяти передачі цих гуртожитків у власність територіальній громаді з можливістю подальшої приватизації гуртожитків її мешканцями.

 • Існує ще одна серйозна проблема з будинками ДП «Рубін», що знаходяться по вулиці Леніна, Тищика та по вулиці Пролетарській. Яка їх майбутня доля?

 

Безумовно їх необхідно передати на баланс міста. Міська влада має максимально привести їх у відповідність. Ці будинки обов’язково потраплять у програму «Подвір’я» і ми приведемо їх до ладу.

 • Що передбачає програма «Благоустрій»?

Насамперед, ми знову висадимо каштани аналогічні тим, які варварськи вирубав Цебрій. Я вже домовився з відповідними фахівцями. Ми спорудимо парк в районі Білогрудівка, люди давно вже просять. І пересадимо в ньому платани з центральної площі міста. Займемося реконструкцією парку імені Черняховського і обов’язково зробимо там «Галявину казок», аналогічно таку, як у місті Монастирище. У нас в планах провести ландшафтне озеленення всіх дворів Умані.

 • Існує ще одна проблема- це проблема з притулком для тварин.

 

Ми вирішимо проблеми безпритульних тварин, якнайшвидше. У нас в планах будівництво притулку європейського зразка для тварин в районі «Дмитрушки-2». Сподіваємось на співпрацю з українськими та міжнародними зоозахисними та благодійним організаціями (такими як Всесвітнє товариство захисту тварин, благодійний фонд Happy Paw та іншими) для вирішення проблеми безпритульних тварин гуманними методами. Хочу максимально долучити до цього уманчан. Ми плануємо організовувати благодійні аукціони в місті Умань для збору коштів на підтримку безпритульних тварин.

 • Антоне Володимировичу, розкажіть будь ласка про вивезення сміття та про вирішення питання сміттєвого полігону?

 

Питання важке. Потрібно налагодити повністю вивіз сміття, в тому числі з приватного сектору. У нас в планах встановити якісні контейнери для сміття там, де є така необхідність. Обов’язково встановимо сміттєві урни по всіх вулицях на відстані 30-40 метрів одна від одної. Забезпечимо своєчасне вивезення сміття, в тому числі і з приватного сектору. Маємо на меті участь у державних програмах та залучення інвесторів до рекультивації діючого полігону твердих побутових відходів в мікрорайоні «Східний» та будівництво екологічно чистого заводу з переробки сміття. Я та Ірина Плетньова категорично проти будування заводу по переробці сміття в районі ГРЕСу, проект якого проштовхує Цебрій. Наш з Іриною Плетньовою головний обов’язок – дбати, в першу чергу, про інтереси громадян.

 • Задаю вам останнє питання. Антоне Володимировичу, розкажіть будь ласка, що ви плануєте зробити у глобальному сенсі для розвитку міста? Чули, що ви мали ідею зробити з Умані туристичне містечко. Навіть подали відповідний законопроект.

 

Так, ви праві. Ми з Іриною Плетньовою хочемо зробити з Умані туристичне містечко. Для цього ми почнемо з завершення реконструкції Парка ім. Т.Г. Шевченка, побудуємо велику кількість фонтанів та набережну. Найближчим часом, ми реконструюємо Парк ім. Черняховського, включаючи будівництво «Галявини казок» на кшталт тої, що була побудована мною в місті Монастирище. У нас в планах з Іриною Плетньовою, реконструкція центральної площі імені Леніна з подальшим перетворенням її на пішохідну зону для відпочинку уманчан. Хочемо облаштувати парк в Уманській приміській лісовій зоні «Білогрудівський ліс». Разом з Іриною Григорівною, ми очистимо Осташівський став та облаштуємо зону відпочинку біля нього. Побудуємо на Осташівському ставі плаваючий фонтан на кшталт того, що функціонує зараз у Вінниці.

До речі, хотілося би побудувати парк розваг та встановити у ньому оглядове колесо. Спробуємо побудувати зоопарк, по можливості неподалік від дендрологічного парку «Софіївка». Маємо на меті залучити інвесторів до будівництва розважальних комплексів, на кшталт ТРЦ «Блокбастер» в місті Київ.

Хотілося би побудувати для уманчан басейн та льодовий каток. Тобто ми зробимо усе від нас можливе для виведення міста на сучасний європейський рівень.

 

No Comments

  Leave a Reply

  Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.