У рамках декомунізації на Черкащині слід перейменувати ще 10 сіл та селищ

Опубліковано: 08.02.2016

1454941188_33За інформацією Черкаської ОДА, вісім з 18 населених пунктів Черкащини, рекомендованих до перейменування Українським інститутом національної пам’яті, уже з новими назвами. Тож залишилося затвердити нові імена ще для 10 сіл та селищ області, повідомив в. о. начальника управління культури та взаємозв’язків з громадськістю облдержадміністрації Сергій Пасічник.

На початку лютого Верховна Рада України прийняла постанову щодо перейменування частини населених пунктів України, які підпадають під дію закону про декомунізацію. Зокрема, в Черкаській області село Ленінське Драбівського району відтепер має назву Богданівка, селище Радгоспне того ж району – Квітневе, селище Петровського Золотоніського району – Степове, селище Петрівське Кам’янського району – Лісове. Крім того, рішеннями місцевих рад нові назви тепер мають також ще чотири населених пункти області. Зокрема, селище Здобуток Жовтня Тальнівського району стало просто Здобутком, село Ленінське Смілянського району відтепер Ленське, селище Незаможник Городищенського району тепер Сівач. Також, за словами Сергія Пасічника, Чорнобаївська районна рада вирішила просити Черкаську обласну раду клопотати перед Верховною Радою України про перейменування села Ленінське на село Степове.

З огляду на це в області залишилось перейменувати 10 населених пунктів. Зокрема село Вікторівка Маньківського району, село Жовтневе та село Чапаєвка Монастирищенського району, селище Жовтневе, Жовтневий Промінь та Комінтерн Чорнобаївського району, село Кірове Корсунь-Шевченківського району, село Петровського Драбівського району, село Чапаєвка Золотоніського району, а також селище Політвідділовець Уманського району. Оскільки ці райони не надали пропозиції щодо назв своїх населених пунктів, то варіанти їхніх майбутніх назв запропонувала облдержадміністрація.

– Декомунізаційні процеси в Україні зумовлені необхідністю відійти від радянського минулого, перегорнути сторінку історії, яка пов’язує незалежну державу із комуністичним режимом, – зазначив Сергій Пасічник. – Тож рішення щодо перейменування всіх населених пунктів чи демонтажу об’єктів, які підпадають під дію «декомунізаційного» закону, має бути прийняте на місцях до 21 лютого. Якщо в районах до цього часу не демонтують всі об’єкти, які підпадають під дію закону «Про декомунізацію», то вирішуватиме це питання голова облдержадміністрації. Фінальний же термін демонтажу та перейменування вулиць – 21 травня.

Зауважимо, в області 467 населених пунктів мають об’єкти топоніміки, що підпадають під дію цього закону. Зокрема, на Черкащині ще не демонтували 42 пам’ятники та пам’ятні знаки, пов’язані з комуністичним режимом. Лише в обласному центрі їх налічується шість. Загалом же в області досі лишилося встановлених 23 пам’ятники та погруддя Володимиру Леніну, по два Василю Чапаєву та Григорію Котовському, а також 10 іншим радянс

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.