НА УМАНЩИНІ ВЗЯЛИСЯ ЗА РЕОРГАНІЗАЦІЮ ШКІЛ

Опубліковано: 24.03.2016

Ще рік тому депутати заявляли проте, що не дадуть реорганізовувати школи в Уманському районі. А сьогодні мешканцям району заявляють “Робіть дітей і буде школа”. На черговій сесії вже вкотре було підняте питання про “скорочення” класів у 9 навчальних закладах. Проте селяни виступили проти такого рішення. Про це інформує “Вечірня Умань”.

– За результатами ЗНО учні загальноосвітніх закладів Уманського району показали останнє місце серед районів області. Отже,  якісь освіти бажає бути кращою, – говорить начальник Уманського районного відділу освіти Борис Бондар. – На нашу думку вирішення такої ситуації може забезпечити лише формування  у нашому регіоні такої освітньої мережі, яка створить необхідні для надання учням якісної освіти. Нас сьогодні змушують зробити з 1 вересня школи, де буде навчатися не менше 360 дітей, де будуть паралелі починатися із 5 класу. Також із 1 вересня 2016 року фінансування освітніх закладів (крім закладів початкової школи), кількість учнів у яких становить менше 25 осіб за рахунок освітньої субвенції не здійснюватиметься. А в нас сьогодні є школи, де у класах по 5-8 учнів.  Отже, якщо ми зараз з вами не приймемо виваженого рішення, ми можемо частину учнів залишити без фінансування, а не лише без знань.

У проекті рішення депутатам було запропоновано:

– залишити лише початкову школу у сілах Гродзево (нині навчається 30 учнів), Томашівка (нині навчається 25 учнів), Роги (нині навчається 32 учні), Затишок(нині навчається 27), Пугачівка(нині навчається 43),

– “закрити” 10-11 класи і залишити 1-9 в селах Танське (нині навчається 74 учні), Рижавка(нині навчається 54), Городниця(нині навчається 60 учнів), Берестівець(нині навчається 56 учнів).

Проте мешканці району виступили проти таких “нововедень”. Вони заявляють, що возити дітей в інші села в них просто немає можливості. Тай не впевнені, що щоденні перевезення будуть безпечними для їхніх чад.Крики та пошуки винних у поганій якості освіти ще довго не затихали.

Власний вихід із ситуації знайшов депутат районної ради Володимир Мальченко .

– Робіть дітей і буде школа, – заявив депутат. – А мати в області останнє місце по навчально-виховному процесу це сором. Ми повинні дати дітям гарну освіту.

– А в тих класах, де учнів 15-20 осіб, рівень знань  набагато кращий,– додав Борис Бондар.

Все вирішило депутатське голосування. Обранці селян Уманщини не підтримала дане рішення.Тож школи поки що продовжують функціонувати у “старому” складі.

Як повідомляв сайт vikka.ua, кілька черкаських шкіл працюватимуть над створенням моделі “Школа майбутнього”.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.