В області реалізується два масштабних довгострокові проекти ЄС

Опубліковано: 03.04.2016

Область готова до подальшої плідної співпраці з Європейським Союзом. На цьому наголосив заступник голови – керівник апарату Черкаської ОДА Сергій Овчаренко під час зустрічі з делегацією Представництва ЄС в Україні.

Нині на Черкащині реалізується два масштабних довгострокові проекти ЄС, спрямованих на місцевий розвиток. Це спільний проект Європейського Союзу та Програми Розвитку ООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” та проект Європейського Союзу “Створення регіонального навчально-практичного Центру розвитку багатофункціональних кооперативів на Черкащині”.

– Підтримка населенням цих проектів є найкращим індикатором їхньої якості. Адже черкащани самостійно пересвідчуються у позитивних результатах впроваджуваних програм ЄС, – зазначив Сергій Овчаренко. – Зараз же область у межах Стратегії розвитку до 2020 року надзвичайно зацікавлена в проектах, які будуть зосереджені на підтримці новостворених об’єднаних громад. Також ми готові до реалізації проектів муніципального розвитку, особливо зі створення ОСББ, а також на підтримку розвитку підприємництва. Загалом же Черкащина потребує фахівця з питань децентралізації, який зможе фахово пояснити всі особливості цієї реформи населенню, а також міжнародної допомоги зі створення агенції регіонального розвитку.

Зважаючи ж на успішну реалізацію уже діючих проектів, в ЄС зацікавлені у продовженні співпраці з нашою областю, зауважила радник з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні Вікторія Давидова. Вона додала, що у подальшому Черкащина може долучитися до наступних проектів ЄС, зокрема й щодо допомоги бізнесу.

– Нещодавно ми започаткували програму по підтримці бізнесу, яка орієнтовно розпочне діяти вже влітку. Вона передбачає створення консультативної бази для підприємців та власне кредитування, – розповіла Вікторія Давидова. – У нас багато освітніх та молодіжних програм, частину з яких реалізували й на Черкащині. Новий сектор, який ми для себе відкриваємо, це просвітницькі програми. Зокрема, вони спрямовані на допомогу районним бібліотекам, як осередкам культурного життя населення.

Відзначимо, сьогодні делегація Представництва ЄС вперше провела зустріч з представниками обласної та місцевої влади. На її завершення учасники делегації передали облдержадміністрації прапор Європейського Союзу, що має стати запорукою подальшої плідної співпраці

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.