До п’ятниці в Умані наростатиме квітневе тепло

Опубліковано: 04.04.2016

На початку квітня в Умані та області – черговий погодний каприз. Західний циклон зумовив стрибки температури, дощі з грозами та сильні вітри. Проте, вже у неділю погода налагодилася. А з початку цього тижня до керування погодою приступає антициклон, який поступово переміщується  із Польші на Каспій. До п’ятниці включно він зумовить в нашому краї маловітряну та без істотних опадів погоду, повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

Так, вдень повітря прогріватиметься до 15+20°, вночі буде в 2-2,5 рази прохолодніше. Заморозки при південних вітрах малоймовірні. Лише у наступні вихідні почнеться вплив чергового атлантичного циклону.

Погожі дні цього робочого тижня сприятимуть вегетації озимини, підсиханню та прогріванню грунту. Ґрунт вже прогрівся до 7-8°, і в наступні 3-5 днів його прогрівання продовжиться. Це дозволить сіяти цукровий буряк, капусту, садити картоплю. Але в цьому році є ймовірність заморозків до кінця квітня, інтенсивністю до -2-4°. Тому треба зважити всі ризики.

Крім того, в області триває пожежонебезпечний період. Високі денні температури та тривала відсутність опадів можуть сприяти виникненню пожеж в лісах та торфовищах області. Будьте обережні з вогнем на природі! Бережіть птахів та диких тварин, які мешкають в нашому краї!

 

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.