Книга уманської письменниці увійшла у четвірку кращих за версією видавництва “Фонтан казок”

Опубліковано: 05.04.2016

У березні цього року книжковий простір України поповнився чудовою дитячою книжкою «Сім нескладух Говорухи», автором якої є чарівна жінка і землячка Уманщини Саша Кочубей, пише“Made in Uman”.

У 2015-му Саша Кочубей стала учасницею конкурсу «Напишіть про мене книжку» від видавництва «Фонтан казок». Її повість «Сім нескладух Говорухи» увійшла у четвірку найкращих. Як розповіла авторка, над твором працювала майже дев’ять місяців, а про конкурс дізналась завдяки своїй подрузі і талановитій дитячій письменниці Оксані Лущевській.

Я саме працювала над своєю повістю, коли дізналася про конкурс, – ділиться спогадами письменниця. – Текст відповідав вимогам конкурсу, тож я подумала «Чому ні?». До того ж, конкурс був гарним стимулом закінчити книжку.

Першим читачем і критиком «Нескладух» став десятирічний син письменниці – Ярослав, а прототипи головних героїв – це цілком реальні особистості.

– Коли я почала писати, мій син жалівся, що в нас мало кумедних книг. – розповідає Саша. – Ось тоді мені й спала на думку ідея написати щось жартівливе. А ідеї для сюжету я черпала навколо себе: спостерігала за сином, за його друзями, шкільним життям, пригодами.sim-neskladuh-govoruhy

Окрім того, що Саша Кочубей написала цікаву і смішну повість для школярів, вона ще й сама ілюструвала книгу. Загалом у книжці більше 35-ти ілюстрацій.

Коли я писала текст, то в голові одразу малювалися герої. Пізніше я просто відтворила їх на папері. Зазначу, що обкладинка і форзац не мої – це робота талановитого ілюстратора Наді Каламєєць.

Саша розповідає, що дуже хвилювалась, відіславши повість на конкурс. Звістка про перемогу стала гарною новиною для усієї родини письменниці. Син Ярослав пишається мамою і підтримує її.

Рідні дуже зраділи такій новині. Пишаються мною. Мама приїжджала на презентацію, сказала, що не може пропустити таку подію.

Саша Кочубей вже провела кілька презентацій своєї книги, яку із захопленням читають школярі.

Дітям найбільше подобається розділ, де тато ганяється за котом Монстром, бо той надзюрив на його речі. Діти сміються, діляться історіями зі свого життя, запитують, чи справді в мене є такий кіт.

Саша Кочубей розповідає, що найскладніше було розпочати писати. «Сім нескладух Говорухи» – це перша книга авторки, яка вийшла друком і вона налаштована продовжувати писати книги для дітей.

Довідково: Саша Кочубей – дитяча письменниця, копірайтер, перекладач з іспанської. Народилася в Умані Черкаської області, навчалась у ЗОШ №12. В 17 років переїхала до Києва навчатися в Київському національному лінгвістичному університеті на факультеті англійської та іспанської мов. Працювала коректором, перекладачем, копірайтером. Наразі працює в рекламній агенції Saatchi&Saatchi, виховує сина. Писати любила ще змалку. В дитинстві писала на всьому, що потрапляло під руку: в бабусиному паспорті, на шпалерах, на маминих паперах, за що інколи отримувала прочухана.sasha-kochybej1

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.