Чорнобилська АЕС, трагедія уманщини

Опубліковано: 09.04.2016

ГЕРОЯМ ЧОРНОБИЛЯ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ

Героями називають не лише учасників війни. Трагедія яка сталася 25 років тому на Чорнобильській АЕС назавжди вписала імена її учасників в літопис історії України. Вони – приклад мужності та патріотизму, зразок для наслідування сучасним поколінням, вони справжні герої сьогодення. Сьогодення уманщини презентує  спогади чорнобильців Уманщини.

PH10777_2Три села Уманщини Шарин, Піківець та Ятранівка потрапили до зони підвищеного радіологічного контролю. Сотні чоловіків нашого району гідно виконали свій громадянський обов’язок ліквідовуючи наслідки атомного лиха у самому епіцентрі подій.

На сьогоднішній день в Уманському районі проживає  180 ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Всі вони понад десять років тому об’єдналися в громадську організацію «Союз Чорнобиль України». Відповідальну місію очолити організацію щоб відстоювати інтереси чорнобильців на районному рівні було доручено Петру Сороці. В районі створено та діє 16 первинних організацій. Серед героїв Чорнобиля є житель села Дмитрушки, Олександр Лященко.1430052226_01333631

Лященко Олександр Дмитрович народився 15 квітня 1989 року був призваний Уманським міськрайонним військоматом  до лав збройних сил.  Проходив службу в складі окремого будівельного батальйону в/ч 53893.  Протягом 144 днів виконував роботи по дезактивізації енергоблоків Чорнобильської АЕС, а також захоронення забруднених радіацією майна і матеріалів. Був звільнений 5 вересня 1989 року. За гідне виконання громадянського обов’язку отримав військове звання – капітана.

В даний час Олександр Дмитрович знаходиться на заслуженому відпочинку та є ліквідатором аварії на Чорнобильській АЕС першої категорії, інвалід війни третьої групи.

1 Comment

  • Reply
    Ден
    10.04.2016 at 12:57

    Дата народженя шось непідходить.

Leave a Reply

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.