Надзвичайні ситуації Суспільство Точка зору Україна Умань Черкащина

Чорнобилська АЕС, трагедія уманщини

ГЕРОЯМ ЧОРНОБИЛЯ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ

Героями називають не лише учасників війни. Трагедія яка сталася 25 років тому на Чорнобильській АЕС назавжди вписала імена її учасників в літопис історії України. Вони – приклад мужності та патріотизму, зразок для наслідування сучасним поколінням, вони справжні герої сьогодення. Сьогодення уманщини презентує  спогади чорнобильців Уманщини.

PH10777_2Три села Уманщини Шарин, Піківець та Ятранівка потрапили до зони підвищеного радіологічного контролю. Сотні чоловіків нашого району гідно виконали свій громадянський обов’язок ліквідовуючи наслідки атомного лиха у самому епіцентрі подій.

На сьогоднішній день в Уманському районі проживає  180 ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Всі вони понад десять років тому об’єдналися в громадську організацію «Союз Чорнобиль України». Відповідальну місію очолити організацію щоб відстоювати інтереси чорнобильців на районному рівні було доручено Петру Сороці. В районі створено та діє 16 первинних організацій. Серед героїв Чорнобиля є житель села Дмитрушки, Олександр Лященко.1430052226_01333631

Лященко Олександр Дмитрович народився 15 квітня 1989 року був призваний Уманським міськрайонним військоматом  до лав збройних сил.  Проходив службу в складі окремого будівельного батальйону в/ч 53893.  Протягом 144 днів виконував роботи по дезактивізації енергоблоків Чорнобильської АЕС, а також захоронення забруднених радіацією майна і матеріалів. Був звільнений 5 вересня 1989 року. За гідне виконання громадянського обов’язку отримав військове звання – капітана.

В даний час Олександр Дмитрович знаходиться на заслуженому відпочинку та є ліквідатором аварії на Чорнобильській АЕС першої категорії, інвалід війни третьої групи.

1 Comment

  • Reply
    Ден
    10.04.2016 at 12:57

    Дата народженя шось непідходить.

Leave a Reply

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.