Проблема освіти в Умані

Опубліковано: 10.04.2016

geo_osvita_newПроблеми освіти завжди в пріоритеті міської влади, повідомляє Уманська міська рада

Сьогодні коштів, які виділяє держава для надання освітніх послуг на кожен регіон України, в тому числі і на місто Умань, не вистачає на покриття базових статей витрат: зарплата, нарахування на зарплату, енергія та енергоносії. Дефіцит бюджетних коштів, які виділяють щороку на середню загальну освіту в містах України останні три роки становить у різних регіонах від 10 до 20%.

Так, в місті Умань в галузі освіти в 2016 році очікується дефіцит в сумі 15,4 млн. грн.

Такий стан речей є несправедливим по відношенню до місцевих органів влади, які не мають достатньо ресурсів аби виконувати делеговані їм функції. Це і забезпечення матеріально-технічної бази навчальних закладів та їх капітальний ремонт.

Проте, минулого року в місті Умань було зроблено наступні роботи: поточні ремонти опалення закладів з заміною труб та батарей у 17 навчальних закладах; поточні ремонти системи водогону та  водовідведення у 15 навчальних закладах, капітальні ремонти та заміна обладнання харчоблоків (електрокотли, електроплити, електробойлера та пральні машини) у 11 навчальних закладах; капітальні ремонти силової та освітлювальної мережі з заміною кабелів та світильників у 12 навчальних закладах, заміна  лічильників у 13 навчальних закладах. Закінчено будівництво котелень на альтернативному виді палива у трьох навчальних закладах.

На особливому контролі міської влади перебуває питання ремонту Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 ім. В. І. Чуйкова.

Шкода, що протягом тривало часу, а це більше 10 років, не було зроблено суттєвих кроків щодо вирішення проблеми аварійності цієї школи.

Роботи щодо проведення капітального ремонту  закладу  були  розпочаті  лише  у  2014 році. Проведено торги (переможцем було визнано ПП Кайлас – Умань), виконано робіт на 42000 грн.

Проектно-кошторисна документація була доопрацьована у зв’язку з результатами додаткового обстеження і виявлення руйнації стін в районі  наскрізного проходу в осях.

На сьогодні проектно-кошторисна документація пройшла державну  експертизу та прийнята  до  виконання  робіт.

Роботи по капітальному ремонту з посилення несучих конструкцій загальноосвітньої  школи І-ІІІ  ступенів № 5 включені в план та будуть  виконані у 2016 році.

Міська влада неодноразово зверталась у вищестоящі органи влади з клопотанням про виділення коштів на ремонти закладів освіти міста.

Так, станом  на 08.04.2016 року на освіту міста виділено освітню субвенцію у розмірі 1 млн. 800 тис. грн., з них 1 млн. 200 тис. грн.. будуть  направлені на виконання  ремонту ЗОШ №5.

Як зазначила начальник відділу освіти Оксана Мельник, під час проведення ремонтних робіт, що відбуватимуться в літній період, учні цього навчального закладу будуть проходити літнє оздоровлення  на базі НВК-педліцей.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.