Уманські студенти стали донорами (фото)

Опубліковано: 16.04.2016

Близько тридцяти уманських студентів зголосилися допомогти та добровільно стати донорами крові.

14 квітня викладачі разом з студентами перетворили парти на ліжка, аби сміливі студенти змогли подарувати 300-450 грамів крові, яка комусь стане так потрібою. Імпровізований пункт прийому крові допомогли організувати викладачі, які добре пам’ятають “День донара” з років своєї студентської юності. Сама ідея виникла десь серед студентства, та через деякий чс набула популярності.

Голова студради Вікторія Уманчик, розповідає, що про ідею розповіла у соц. мережах та близько 70 людей зголосились прийняти участь в акції. Проте в зазначений час прийшло лише 30. Сама Вікторія також нервує, тому що кров здає вперше. Проте, що це добра справа та комусь її вчинок врятує життя дівчину заспокоює.
Завідуючий відділом донорських кадрів лікарні № 3 Анатолій Гейко задоволений студентською ініціативою, адже в місті вже тривалий час є дефіцит донорів.
– Кров піде тим людям, які її гостро потребують: хворим, породіллям, тощо, – коментує пан Анатолій. – Проте не всі бажаючі можуть стати донорами. Не беремо кров у тих, хто недавно перехворів або має малу вагу, або мав оперативне втручання в організм останнім часом, – розповідають студенти.
krov1Аліна і Наталя – майбутні садоводи-екологи, але зараз дуже хвилюються, адже це чи не одне з перших «дорослих» рішень у їхньому житті. Батьків телефоном повідомили, але дозволу вже не питали, тому що і так знали, рідні підтримають ініціативу допомогти комусь врятувати життя.

До речі, ті, хто не встиг чи не зміг здати кров разом з іншими, але відчуває таку потребу, ще мають шанс долучитися до корисної справи. Як запевнив лікар, донори потрібні завжди! Звертатися можна до Уманської міської лікарні № 3, що знаходиться за адресою: м. Умань, пров. Аркаса, 4 (стара назва Урицького) тел.: 04744 3-37-72

krov2 krov3 krov4

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.