В УДПУ визначили переможців ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з технологічної освіти (фото)

Опубліковано: 27.04.2016

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 27.12.2015 року №1247 «Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у 2015/2016 навчальному році» Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини було затверджено базовим вищим навчальним закладом по проведенню ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Технологічна освіта», – дізнались Умань News в УДПУ ім. П. Тичини на факультеті професійної та технологічної освіти.

В олімпіаді взяли участь студенти з 22 провідних вищих навчальних закладів України (123 учасники).

З вітальним словом до учасників олімпіади звернулись: проректор з наукової роботи доц. Владилена Сокирська, голова Всеукраїнської Асоціації наукових і практичних працівників технологічної освіти проф. Олександр Коберник, а також голова журі проф. Євгеній Кулик.

З порядком проведення олімпіади виступив декан факультету професійної та технологічної освіти проф. Станіслав Ткачук.

Під час проведення олімпіади на факультеті відбулись дві Міжнародні конференції:  ІІІ Міжнародна науково-практична конференція пам’яті член-кореспондента НАПН України В.К. Сидоренка «Актуальні питання графічної підготовки: теорія, практика та шляхи розвитку» та VІ Міжнародна науково-практична конференція пам’яті академіка Д.О. Тхоржевського «Освітня галузь «Технологія»: реалії та перспективи», в яких взяли участь 115 учасників, з них 35 докторів наук, професорів. В ході конференції обговорювалися різні питання щодо  підготовки висококваліфікованих фахівців за новими розробленими стандартами освіти.

Також відбулась Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Актуальні проблеми технологічної та професійної освіти: досвід та перспективи», в якій взяли участь 60 учасників, з них 25 докторів наук, професорів. В ході конференції обговорювалися різні питання щодо  підготовки висококваліфікованих фахівців за новими розробленими стандартами освіти.

Всеукраїнська олімпіада зі спеціальності «Технологічна освіта» проводилась як особиста першість у вигляді системи масових очних змагань майбутніх педагогів. У них взяли участь, як правило, студенти, які на час проведення олімпіади вивчають відповідні дисципліни або закінчили їх вивчати у минулому навчальному році.

Учасникам олімпіади зі спеціальності «Технологічна освіта» пропонувалися завдання, які складені з урахуванням досягнень у галузі теорії та методики навчання технологій на сучасному етапі, їх розв’язання вимагало  не тільки знання програмового навчального матеріалу, а й опори на загальну професійну культуру майбутніх спеціалістів.

З метою виявлення рівня теоретичної і практичної компетентності майбутніх учителів технологій, у програму Всеукраїнської олімпіади зі спеціальності «Технологічна освіта» були включені такі етапи конкурсу:

 • презентація (командна першість);
 • розробка плану-конспекту уроку;
 • захист творчих проектів;
 • тестування з професійно-орієнтованих дисциплін;
 • проведення фрагментів уроків.

За результатами отриманими учасниками впродовж олімпіади відбулась церемонія вручення грамот та грошових премій переможцям, яку вручив Голова асоціації «Наукових та практичних працівників технологічної освіти» проф. Олександр Коберник.

Приємно відзначити, що цього року заслужене І місце отримав студент  ІV курсу Ігор Балабан

Щиро вітаємо переможців та їхніх наставників та зичимо усім учасникам олімпіади подальшого творчого натхнення, нових злетів і перемог!

Результати проведення II-го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади:

дипломом І ступеня нагороджені:

 • Наталія Комарницька (Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка);
 • Ігор Балабан (Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини).

Дипломами ІІ ступеня нагороджені:

 • Роман Коваль (Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка),
 • Віталій Насіковський (Вінницький державний педагогічний університет ім.М.Коцюбинського);
 • Світлана Луцик (Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка);
 • Ірина Надобенко (Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова).

Дипломами ІІІ ступеня відзначені:

 • Тарас Башинський (ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»),
 • Наталя Варваровська (Бердянський державний педагогічний університет),
 • Тетяна Сачук (Рівненський державний гуманітарний університет),
 • Олександра Шпеко (Чернігівський національний педагогічний університет імені Тараса Григоровича Шевченка),
 • Володимир Волянюк (Тернопільський педагогічний університет ім.В.Гнатюка),
 • Михайло Курілов (ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського»).

1461587276_dsc_6044 1461587276_dsc_6886 1461587277_dsc_6050 1461587282_dsc_6885 1461587296_dsc_6087 1461587305_dsc_6796 1461587310_dsc_6856 1461587316_dsc_6799 1461587337_dsc_6047 1461587339_dsc_6789 1461587343_dsc_6774

No Comments

  Leave a Reply

  Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.