Черкащанин створює власні літальні апарати (відео)

Опубліковано: 07.05.2016

Юрій Федоренко більше 40 років марить небом і не втрачає жодної нагоди піднятись у повітря. Свою техніку пенсіонер оберігає і щоразу вдосконалює. Гелікоптери, дельтаплани й навіть літаки. Складати власноруч таку техніку й самостійно її випробувати взявся черкащанин Федоренко. Про це розповідає для Умань News “Громадське ТБ: Черкаси”. Юрій Федоренко підіймає в повітря свій саморобний гелікоптер.

Винахідник зізнається – апарат ще не досконалий, але вже має власне ім’я – Россінант. Назвав на честь коня славетного Дон Кіхота, бо, каже, техніка така ж вибаглива й норовлива. Тож поки ще приборкує свого “летючого коня”.  

120877

– Прийшло в голову открить парасольку і з погріба стрибнуть, воно скривило ногу, не поламав, а ударив. Я, напевно, і народився із цією мрією, бо скільки себе пам’ятаю, я і моделізмом займався, і так далі. Із командою однодумців Юрій склав із десяток різноманітної техніки. Найпростіші з них – мотодельтаплани. Вартість такої машини майстрам вдалося здешевити удвічі, бо ж робили все з підручних матеріалів. – Оцей його бак – він тоже роблений нами, двіжок автомобільний поставлений нами, оціго теж вручну роблені нами так звані шасі. Складати техніку для польотів насправді не складно, переконує Юрій Федоренко. Працюючи над кресленнями і добираючи деталі, головне – постійно думати про небо. Це – й своєрідна медитація, і джерело натхнення.  А коли врешті задумане вдається – приходить неймовірна радість. – Дуже цікава штучка, зараз вона у світі дуже популярна, чого популярна – бо простота неімовєрно, ви бачите, шо нема на шо дивитись, а дозволяє душу, так сказать, погріть у повітрі. Жагою до летючих конструкцій заражені всі друзі інженера. 

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.