На черкащині заборонено ловлю раків

Опубліковано: 10.05.2016

Заборона на ловлю раків у водоймах області триває з 1 квітня до 30 червня. Дана заборона встановлюється щорічно на період першої линьки раків. Про це нагадує Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Черкаській області.

Головним періодом у житті раків є «линька», під якою розуміють пов’язане з ростом скидання твердих частин тіла. Момент її наближення можна визначити за станом панциря, який перед линькою зазвичай тьмяніє, стає вразливий і починає відставати від тіла. Після затвердіння панцира ріст організму припиняється, тому вони скидають старий і покриваються новим, який є дуже м’яким, що дозволяє рости тілу, але водночас робить рака вразливим перед річковими хижаками, тому з сотні живими лашиється близько десятка. Через таку малорухливість та природну незахищеність раки під час линьки є легкою здобиччю для браконьєрів.

Зверніть увагу, що лов раків у заборонений період є порушенням законодавства, яке карається адміністративною відповідальністю.
Велике прохання до громадян не нехтувати даною забороною задля збереження запасів раків на водних об’єктах нашої області.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.