“Інопланетяни” вчинили самозахоплення в Черкасах (Фото)

Опубліковано: 19.05.2016

В Черкасах невідомі вчинили самозахоплення землі та сходів комунального закладу «Черкаська міська дитяча лікарня» за адресою вул. Благовісна 148.

Приміщення прибудованої аптеки розрослося вздовж будівлі поліклініки, а «інопланетяни» забудовники самочинно зруйнували сходи до входу в приміщення ізолятору поліклініки та побудували стіну на сходовій площадці будівлі. Повідомляє Кропива.

На кількамісячне будівництво у тихому центрі Черкас активного реагування відповідальних чиновників не відбулося. І схоже, що реконструйована будівля аптеки жде подальшої легалізації через Державну архітектурно-будівельну інспекцію в Черкаській області.

Самочинність забудови та самозахоплення комунальної землі підтверджує відповідь на наш запит до департаменту охорони здоровя Черкаської міської ради.

Згідно відповіді у прибудованому до поліклініки приміщенні площею 20,5 кв. м. знаходилася аптека мережі «Оптфармація», на земельній ділянці розміром 7,03 х 2,97 кв. м. яка належить громадянам Синьоок К.І. та Синьоок Г.І. Під час реконструкції і було додатково захоплено як землі комунального закладу так і сходову площадку поліклініки.

"Інопланетяни" вчинили самозахоплення в Черкасах (Фото)

"Інопланетяни" вчинили самозахоплення в Черкасах (Фото)

При цьому забудовники не реагували на зауваження адміністрації комунального закладу, не представлялися та продовжували будівельні роботи. Активні роботи тривали із січня по квітень 2016 року, за цей час департамент охорони здоровя двічі звертався до відповідальних чиновників з інформацією про самочинне будівництво.

"Інопланетяни" вчинили самозахоплення в Черкасах (Фото)

Так 18 січня було звернення до Департаменту архітектури та містобудування, однак реагування чиновників не послідувало. У зв’язку з продовженням будівництва 28 березня медики звернулися до міського голови щоб він дав відповідне доручення департаменту архітектури та містобудування.

І лише у квітні тоді коли фактично будівництво було завершено департамент архітектури та містобудування підтвердив факт самочинної забудови та направив звернення до ДАБІ.

За інформацію Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Черкаській області від 14.04.2016 №1023-1-1.12/104, встановлено, що на не відведеній земельній ділянці гр.Синьоок Г.І. проведено реконструкцію аптеки площею 20,5 м2 із збільшенням її розмірів за рахунок ганку та пандусу, без документа, що дає право на виконання будівельних робіт, чим порушено ряд нормативних актів у сфері містобудівельної діяльності. Згідно даного правопорушення складено акт про перевірку дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, протокол про адміністративне правопорушення, надано припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, припис про зупинення будівельних робіт та буде винесена постанова по даній справі про адміністративне правопорушення, – йдеться у відповіді на запит.

З огляду на кваліфікацію порушень як адміністративне правопорушення в подальшому самовільну забудову черкає легалізація через ДАБІ, або ж через суд.

Відзначимо, що на наш запит стосовно статусу забудови, проведення робіт відреагував лише комунальний заклад та департамент охорони здоровя Черкаської міської ради надавши наявну адекватну інформацію. 

Натомість директор департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради Артур Савін, його безпосередній підлеглий начальник управління інспектування міської ради Олександр Давиденко в порушення закону про доступ до публічної інформації проігнорували наш запит на надання публічної інформації.

Хоча у Фейсбуці Олександр Давиденко повідомляв про “інопланетян” у квітні, хоча не пояснював як він очільник інспекції яка бореться із самозахопленнями кілька місяців не бачив забудови в центрі міста.

"Інопланетяни" вчинили самозахоплення в Черкасах (Фото)

Після того як збіг строк відповіді на запит ми зверталися по телефону до директора департаменту Артура Савіна надати запитувану інформацію та дотримуватися законодавства про доступ до публічної інформації, однак попри обіцянки відповіді не отримали.

Вищенаведені факти, зокрема небажання надавати публічну інформацію, тривале реагування на здійснення самовільної забудови може опосередковано свідчити в особистій зацікавленості чиновників міської ради.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.