На Уманщині “залишився в живих” пам’ятник Леніну (фото)

Опубліковано: 19.05.2016

В селі Косенівка Уманського району, станом на 19 травня залишився один не демонтованим пам’ятник Леніну. Про це під час п’ятничного засідання обласної топонімічної комісії повідомив директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Сергій Пасічник.

Також на Черкащині ще зберігається два пам’ятника комуністичним діячам (керівнику партизанського загону часів громадянської війни С.Федоренку в Мельниках Канівського району і комуністичному військовому діячеві Г.Рябоконю в Байбузах Черкаського району), а також 4 пам’ятні знаки, присвячені подіям та діячам радянської доби.

  • Нарешті нас переконали і цього тижня пам’ятник таки демонтують. Так довго все тривало саме тому, що новий сільський голова намагався не тиснути на людей, а дійти до кожного, вислухати його думку і спробувати переконати, а не діяти силою. Депутати сільради опитували людей ще восени, одразу після виборів, яке ставлення до ідеї знесення пам’ятника. Багато жителів були проти знесення. По-перше, тому, що це люди поважного віку, саме тієї радянської епохи. По-друге це пам’ятник з монолітного граніту, і виготовляли його місцеві, косенівські майстри. Тож для людей це не є пам’ятником комуністичному лідеру, а скоріше — робота їхніх родичів, сусідів, яку вони шанували, тож руйнувати — ніби зневажити їхню працю”, – розповіла депутат Косенівської сільської ради, краєзнавець  Л.Колесник.

На місці пам’ятника Леніну селяни разом із Сільскою радою планують встановити погруддя Тарасу Григоровичу Шевченку. Тож після демонтації пам’ятника, село прикрашатиме український письменник. Деякі жителі села запропонували навіть скинутись по 100 гривень з двору, якщо у сільської ради не вистачить коштів на новий пам’ятник.

58b88149c2a0cd1bea1802bed988f960

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.