Уманська влада почала боротьбу з нелегальними забудовниками

Опубліковано: 28.05.2016

Виконавча влада м. Умані повідомляє, що усе нове будівництво віднині буде під контролем міста, а не обласного центру. Особливу увагу планують приділити будівництву нелегальних готелів та комерційної нерухомості.

Численні конфлікти між громадою міста та нелегальними забудовниками стали результатом експерименту колишньої влади, що передала відповідальність за будівництво у місті Черкасам. Минулого тижня в місті була створена власна інспекція державного архітектурно-будівельного контролю. Керувати інспекцією призначили луганчанку Валентину Чорну. Жінка обіцяє, що явище нелегального будівництва в Умані незабаром зникне.

–  До мене приходять люди, які самі на себе пишуть скарги. Логіка проста. Маючи самовільне будівництво, вони приходять самі, сплачують мінімальний штраф, виконують умови та можуть спати спокійно. Якщо приходжу сама – штраф буде в «надцять» разів вище. І все одно чекатиме оформлення згідно з нормами, – зауважує експерт і додає: «За два дні роботи уже 15 справ. Перші з них відправлено на виконавчу службу. Уже виписано штраф на один об’єкт на 370 тисяч гривень. І шість об’єктів – в межах 7-8 тисяч. Якщо вимоги не будуть виконані, будуть повторні штрафи, – говорить Валентина Чорна.

Повідомляється, що за три місяці в Умані подано 64 декларації про забудову. У 2015 – 12. У 2014 – 9. Або Умань несподівано почала будуватися, або ж забудовники виходять з тіні.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.