Зустріч з кульовою блискавкою на Черкащині

Опубліковано: 30.05.2016

Вчора, 29 травня, черкащанка Юлія Фомічова пережила зустріч з кульовою блискавкою. Це вже другий випадок на Черкащині за останній місяць.

Жінка зізнається, що злякалася, і не знала, як повести себе в такій ситуації. Проте інформацію щодо поводження з таким видом блискавки не надали й рятувальники, зазначаючи, що чітких правил поки не існує.

Юлія описує блискавку як вогняну хмарку: “Ми живемо на верхньому поверсі, в мене маленька дитина, тому кондеціонер не ризикуємо вмикати. Верхній поверх – це дуже жарко, тому коли була гроза, то вікна залишилися відкритими. Через годину після того, як гроза закінчилася, я вдягала дитину: іти на прогулянку. Я була в кімнаті і почула щось схоже на те, як луснула кулька. Я повернула голову, мені з кімнати видно частину коридору, і там я побачила вогняну хмарку, щось схоже на віддачу після вибуху. Я схопила дитину на руки і відвернулася до стіни, бо я не знала, що воно і що в таких випадках робити”

Юлія говорить, що в квартирі блискавка нічого не пошкодила: “Коли зрозуміла, що все тихо, і тільки пахне смаленим в квартирі, в чому ми були, що встигли вдягнути, вибігла з квартири, щоб оговтатися, щоб зрозуміти, що робити далі”

У головному управлінні ДСНС в Черкаській області кажуть, що порадити людині, як себе вести при зустрічі з кульовою блискавкою, не можуть, оскільки це природнє явище маловивчене.

 – Кульова блискавка явище недосліджене. Важко сказати, звідки вона береться. Може поводити себе по-різному, може вибухнутиПро звичайну грозову блискавку можна розповідати, що то електромагнітний імпульс. Це все можна попередити, бо є певні правила. Про кульову нічого не можу сказати. Говорять багато чого: що може зявитися через протяг, інші кажуть, що і без протягу. Хтось каже, що не треба робити різких рухів. Є багато порад, але перевірити їх достовірність ніхто не може, – пояснює речник ДСНС Костянтин Проценко.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.