На Смілянщині сталася бійка через земельні паї (відео)

Опубліковано: 31.05.2016

29 травня в неділю під час зборів власників земельних паїв в селі Плескачівка, Смілянського району в місцевому клубі сталася бійка. Повідомляє “Кропива”.

На зборах селяни намагалися вирішити долю 240 земельних паїв, оскільки місцеве господарство СВК «Міжгіря» дійшло до скрутного фінансового стану, але бажало продовжувати оренду.

55951Селяни ж обговорювали можливість пошуку інших орендарів. Нині земля стала ласим шматком для різних суб’єктів господарювання, тому на збори злетілися як мухи на мед представники різних сільгосптовариств – пропонувати себе – це ТОВ «Агро-Рось», СТОВ «Лан», СТОВ «Плескачівське», ТОВ «Голов’ятинське» та деякі інші, інформує видання Сміла Сьогодні.

Характерною ознакою нинішнього земельного переділу як по країні так і на Черкащині є залучення до вирішення земельних конфліктів воєнізованих добровільних формувань, зокрема і «Правого сектору».

За результатами вже четвертих за ліком зборів до якогось результату не дійшли, а учасники конфлікту на свій лад його оцінюють та звинувачують один одного у просуванні інтересів окремих господарств.

Конфлікт власне виник під час виступу сільського голови Володимира Захарченко. Він запевнив людей, що відстоюватиме їхні інтереси та запропонував власникам паїв віддати землю в оренду якомусь одному сільгоспвиробнику – адже так буде вигідніше для села й місцевого бюджету.big

Представник Правого сектору під час виступу почав лобіювати інтереси одного з інвесторів та закликати селян підписати договори оренди саме з ним.

Таке нахабство вкрай обурило учасників зборів. Вони почали звинувачувати керівника села у змові з «Правим сектором». Володимир Захарченко знову піднявся на сцену. Він намагався виправдатися перед односельцями, та не встиг угамувати пристрасті.

Активіст Правого сектору підійшов до сільського голови та вдарив його рукою по потилиці. Після цього ситуація вийшла з під контролю і трапилася бійка.

Як пояснив представник Правого сектору Євген Саража – бійка сталася не з селянами, а привезеними лодьми та так званою ініціативною группою яка нібито підшукує нового інвестора. Насправді ж інвестора вже знайдено і саме сільський голова та голова районної ради Володимир Грошев намагаються його навязати селянам, інформує Смілянський базар.

Натомість керівник Правого Сектору Черкащини Андрій Гоца вже повідомив через Фейсбук, що стосовно активіста який вдарив сільського голову розпочато внутрішнє розслідування.

Врешті-решт вирішили наступну зустріч провести 12 червня, до того часу селяни мають час обміркувати кому віддати в оренду свої паї. 

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.