Як уманські козаки вшановували Гонту і Залізняка (фото)

Опубліковано: 11.06.2016

Сьогодні, 11 червня уманчани та гості міста могли зустрітися із справжніми козаками. На вшанування пам’яті Івана Гонти та Максима Залізняка зібралися представники козацтва з Уманщини, Маньківщини, Христинівщини та Монастирища.

Журналістам UmanNews вдалося поспілкуватися з отаманом Уманського коша – Володимиром Сиваком.

Організатор заходу розповів, хто і для чого зібрався о 10 ранку коло пам’ятника Гонті та Залізняку: “Сьогодні, традиційно, уже вкотре відзначається друга субота червня місяця – входження Гонти і Залізняка в Уманську фортецю. Декілька років поспіль ми це проводимо. Позаминулого року ми проводили фестиваль імені Гонти і Залізняка. Сьогодні ж ми козацьким колективом – тут буде декілька представників із Маньківщини, Христиніщини, Монастирища – прийшли вшанувати повстанців, покласти квіти”.

Також Володимир поділився, що часто з ними приходять зустрітися місцеві жителі, переважно, молодь: школярі, студенти. Козацтво ознайомлює їх з історією козацтва та заходами, що проводяться.

На запитання журналіста, чи може до козацтва долучитись будь-який місцевий житель, отаман відповів ствердно. Проте спершу доброволець повинен пройти “обряд ініціації” – випробний термін іншими словами. Сьогоднішній день також відзначився прийняттям у козацькі лави молодого захисника, учасника АТО, який сьогодні відправлятиметься до Маріуполя разом з іншим козаком. Він зачитав присягу, був освячений священником, поцілував козацькі прапор та шаблю і був прийнятий у козацьке товариство.

Молоді, яка лише формує власні патріотичні погляди, Володимир Сивак радить: “Хотів би порадити намагатися бути небайдужими громадянами України. А в це входить і патріотизм, і вболівання за події, які в нас відбуваються, можливість та бажання долучатися до якихось конкретних справ, не стояти осторонь, бо якщо не ми, то хто? Ми всі живі люди. В кожного масса своїх особистих проблем. Але якщо ми будемо знаходити хоч трохи часу для якихось суспільних справ, тоді й Україна процвітатиме”.

Окрім виступу представників козацтва, до вшанування пам’яті повстанців долучилися  христинівський ансамбль “Ласкаво просимо!” та ансамбль з Вишгороду “Гайдамаки”.

6 3 1 7 4 2

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.