Журналістка Умані отримала спеціальну літературну премію “Вибір дітей” (фото)

Опубліковано: 19.06.2016

«Коронація» проби пера: перша казка уманської журналістки Вікторії Коваль отримала спеціальну літературну премію «Вибір дітей» у номінації «Кращий прозовий твір для дітей дошкільного віку» на престижній Всеукраїнській премії «Коронація слова».

«Перша пригода іграшкового песика Бублика» сподобалось найвибагливішому журі – юним читачам. Вони і віддали перевагу цій казковий історії під час інтернет-голосування. Повідомляє center-news.

Журналістка Умані отримала спеціальну літературну премію "Вибір дітей" (фото)

«Казку написала вперше. До цього були лише журналістські статті та сюжети, – посміхається Вікторія. –  Пригоди Бублика написані були минулого року. Не знаю, що надихнуло. хотілось якось відволіктись від усього жаху навколо.  А от ідея сюжету прийшла випадково: гуляла в парку і побачила там загублену м’яку іграшку – песика. Невдовзі після цього випадку і почала «народжуватися» ця історія. Писала як був час.

«Перша пригода іграшкового песика Бублика» – неймовірна пригода маленької іграшки. За сюжетом песик губиться і його знаходять жіночка з котом і саме вони допомагають йому повернутись до власниці.

Першими критиками, поціновувачами та експертами казки були діти.

«Першими читачами чи слухачами були сини колеги. Віддавала їм порційно – сторінку, дві, три. Вони постійно чекали продовження. Тоді ж колега і моя мама порадили відіслати чи на якийсь конкурс, чи у видавництво. І я випадково побачила оголошення, що «Коронація слова» чекає на рукописи. Ризикнула.  Більше півроку пройшло від дня, коли відіслала рукопис і до дзвінка. Я  вже й забула думати про це. До речі, за умовами конкурсу, усі роботи підписані псевдонімами, щоб журі було неупередженим», – каже авторка.Журналістка Умані отримала спеціальну літературну премію "Вибір дітей" (фото)

А минулої п’ятниці, 10 червня до Вікторії Коваль зателефонувала керівник відділу рукописів і повідомила, що саме її рукопис був обраний переможцем в одній з номінацій.

«Коли повідомили і я поклала трубку, то довго заспокоювалась. Серце вискакувало. Правда до останнього не знала, що буде за відзнака. Першому повідомила чоловікові, потім колезі, діти якого читали і мамі. На врученні нагороди мене підтримував чоловік.

А вже 16 червня у Київському національному  академічному театрі оперети відбулась шістнадцята церемонія нагородження міжнародного літературного конкурсу«Коронації слова». І саме там Вікторія Коваль із рук письменниці та керівника дитячої номінації конкурсу Лариси Ніцої та членів дитячого журі отримала спеціальну літературну премію «Вибір дітей» у номінації «Кращий прозовий твір для дітей дошкільного віку».

–Дуже приємно отримати таку нагороду, досі не віриться, що я це змогла. А ще, приємно, що саме дітям сподобалась моя казка. Одразу після нагородження до мене підійшов хлопчик – Михайло Кузьменко, який був у дитячому журі. Він сказав, що йому дуже сподобалась розповідь про Бублика та щоб я писала наступну історію.

 І продовження таки буде – запевняє Вікторія. Отож маленькі читачі отримають і розповідь про наступні пригоди іграшкового песика Бублика. А сама авторка нині мріє щоб її перший рукопис перетворився на яскраво ілюстровану дитячу книжку, яку маленький читач з радістю покладе до своєї книжкової колекції.

Довідково:

Цьогоріч рукописи книг для дітей оцінювали не лише дорослі, а й діти. Дошкільнята, діти молодшого, середнього та старшого шкільного віку оцінювали роботи паралельно з основним, “дорослим” журі. Брали участь 63 дітей з різних куточків України. Надіслані електронною поштою рукописи оцінювалися через інтернет.

Літературний конкурс «Коронація слова» проводиться уже 16 років. За ці роки «Коронація»  відкрила більше 500 нових українських авторів, а лауреати конкурсу видали 700 романів. Цього року на конкурс надійшло більше тисячі різних рукописів. У 2004 та 2015 роках відзнаки «Коронації слова» отримувала уманська письменниця Марина Павленко.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.