Уманчанам подарували “Естетику хаосу”

Опубліковано: 23.06.2016

Уманчанам презентували оригінальну фотовиставку «Естетика хаосу», автором якої є одеситка Катерина Кіпер.
– “Я привезла цю експозицію із Німеччини, з міста Беліц, яке знаходиться за сорок кілометрів від Берліну. Там був найперший і найбільший санаторій у Європі, він працював ціле століття. На сьогодні те місце закинуте і забуте. А якщо говорити про назву виставки, то Німеччина у нас асоціюється з порядком, красою, новаторством. Але хотілось показати українським глядачам, що і там буває хаос. Цей проект я готувала майже півроку. І, власне, ця виставка стала можливою завдяки підтримці посольства та консульства Німеччини у Києві та Одесі, баварському дому в Одесі…”
Санаторій Беліц-Хайльштеттен – це тихе місце, розташоване в лісі в околицях Берліна. Ось і зараз українська фотохудожниця Катерина Кіпер вирішила використовувати цей вражаючий антураж в своєму черговому проекті «Естетика Хаосу». Справа в тому, що час невблаганний, і за минулі роки в санаторії поступово настала справжня розруха. Іншими словами, колись впорядкована система стала прагнути до хаотичного стану. Відомо, що в таких випадках перехід від порядку до хаосу, що супроводжується збільшенням загальної ентропії системи, йде за своїми законами. Досвідчений погляд Катерини відразу розрізнив в цьому руйнівному процесі якусь гармонійну складову. Справжній художник бачить прекрасне у всьому і завжди прагне донести це до людей. Естетику цього невблаганно наступаючого хаосу і відобразила молода талановита фотохудожниця в своїх роботах. Внаслідок виник напівмістичний проект, що складається з безлічі фотографій старого санаторію, які супроводжуються відповідними коментарями. Це гармонійне поєднання зорових і вербальних образів створює неповторну і загадкову атмосферу, неминуче привертаючи увагу публіки. Улюблена фотографія авторки в експозиції – рояль.
Катерина розповідає, що в експозиції представлено більше п’ятдесяти робіт, які уже побачили в її рідній Одесі, потім в Києві, а нині – в Умані, далі «Естетика хаосу» поїде до Харкова, Львова, Дніпра.
А переконатись на власні очі, яким багатогранним може бути мистецтво, уманчани зможуть ще впродовж місяця, завітавши до картинної галереї. Квиток коштує 6 гривень, дитячий – 3 гривні. Екскурсія: дитяча  – 15 гривень, доросла  – 25.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.