На Уманщині нарахували два підприємства, які забруднюють водні об’єкти

Опубліковано: 04.07.2016

Проблема якості води є гострою для України та Черкащини.

“Найбільші обсяги скидання стічних вод у поверхневі водні об’єкти — на підприємствах житлово-комунального господарства. Ці підприємства є основними забруднювачами поверхневих вод. Загальна кількість скинутих у водойми області забруднених стічних вод, в минулому році збільшилась на 1,133 млн кубічних метрів: з 4,825 млн до 5,958 млн кубічних метрів”, — розповів заступник начальника Черкаського регіонального управління водних ресурсів Владислав Бондаренко.

По області нарахували 17 водокористувачів-забруднювачів. У їх числі Старобабаніська виправна колонія забруднює в зв’язку з відсутністю дозволу на спецводокористування та ГДС, Ватутінський КВП ” Водоканал“ – в зв’язку з перевищенням ГДС, ТОВ “Уманський гранкар’єр” – в зв’язку з відсутністю дозволу на спецводокористування та ГДС.

“Із діючих в області 38 комплексів очисних споруд, більше половини потребують реконструкції. У п’яти районних центрах області міські очисні споруди взагалі відсутні. Це Городище, Драбів, Жашків, Корсунь-Шевченківський та Шпола. Чи не найбільшою проблемою є незадовільна робота очисних споруд міст Золотоноша та Кам’янка. Обладнання очисних споруд застаріле, технологія очистки не витримується”, — розповів фахівець.

Забрудення водних об’єктів стічними водами, захаращення прибережних смуг промисловим та побутовим сміттям, виснаження підземних водних горизонтів, нераціональне використання води — ось основні причини ппробелеми якості води за словами спеціалістів.

17c476fd945f74e61cad1a93f5d5eb49_600x1000

 

 

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.