У травні щільність випадів бета активних радіонуклідів становить в середньому за добу 1,3 Беккерель на один квадратний метр (Бк/м²). Ці значення без суттєвих змін у порівнянні з попередніми періодами спостережень 2016 року, — повідомляє Черкаський обласний гідрометцентр.
За повідомленням начальника Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталія Постриганя, в червні 2016 року було зроблено 240 визначень. Результати показують, що рівень гама-фону значно нижчий допустимого природного рівня в 25 мікрорентген за годину (мкР/год). Добові значення коливались по області від 10–16 мкР/год.
Середні значення гамма – фону за червень були такими:
11 мкР/год – в місті Чигирин;Черкаси, Золотоноша;
12 мкР/год – в місті Сміла;
13 мкр/год – в містах Звенигородка, Сміла,Умань;
14 мкр/год – в місті Канів.
Щільність випадків бета-активних радіонуклідів на повержню землі визначає метеостанція у м. Черкаси. Ці значення без суттєвих змін у порівнянні з попередніми періодами спостережень 2016 року. Сумарна бета-активність приземного шару атмосфери натепер визначається переважно радіонуклідами природного походження (ізотопами урану, торію та продуктами їх поділу). Контрольний рівень загальної бета-активності добових проб по результатах першого виміру після відбору становить 110 Бк/м².
Вміст радіонуклідів у поверхневій воді визначається лише у Канівському водосховищі в районі м. Канева. Допустимий рівень вмісту радіонуклідів цезію-137 та стронцію-90 у питній воді не повинен перевищувати 2000 Бк/м3. За результатими досліджень 2016 року фактичний вміст цих радіонуклідів набагато нижчий допустимих норм. Максимальні показники цезію-137 у 2016 році становили 6,3 Бк/м3; а максимальні показники стронцію 90 були на рівні 20,7 Бк/м3.
Джерело: Черкаський обласний гідрометцентр.
No Comments