Цього тижня на Черкащину повернеться спека

Опубліковано: 11.07.2016

Закінчується прохолодний період, який тривав на Черкащині з 5 липня. За цей час найнижча температура повітря +9º зафіксована 9 липня, найвища – +27º – 6 липня, а середній температурний фон тримався в межах +17+19º, що на 1-2º нижче кліматичної норми. 7 та 10 липня спостерігались локальні дощі кількістю від 1 до 7 мм, які разом із прохолодою стримували підсихання зерна та проведення жнив.

Проте, за повідомленням начальника Черкаського гідрометцентру Віталія Постриганя, з 11 липня ситуація в атмосфері змінилася. Після впливу північних циклонів на Черкащину почав поширюватися виступ теплого Азорського антициклону, вітри розвертаються на західні та південно-західні і починають постачати в наш край тепле повітря із субтропіків. Тому цього тижня значно потеплішають як дні, так і ночі. Із середини тижня денні температури досягнуть спекотних значень +31..33º. Ймовірність короткочасних дощів існує тільки у вихідні, проте пощастить не всім.

Як зауважили в гідрометцентрі, для жнив такі погодні умови цілком сприятливі, можна без втрат зібрати вже сформований високий врожай ранніх зернових. Проте, високі температури та недобір опадів у липні зумовлять погіршення умов для формування врожаю пізніх та технічних культур.

На сьогодні майже на всій території області спостерігається пожежна небезпека 2-ого класу (мала) і лише в Канівському районі – 4-ого класу (висока). Антициклональний тип погоди, спекотні дні призведуть до швидкого зростання пожежної небезпеки в екосистемах регіону та підвищення рівня забруднення атмосферного повітря шкідливими викидами підприємств та автотранспорту.

За даними гідропостів області, температура води у водосховищі та річках за прохолодний період 5-10 липня знизилась до 23-24º, однак, з початком спекотного періоду вода знову почне прогріватися.

zhara_2_650x410

За інформацією Черкаського обласного центру з гідрометеорології

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.