Заступник прокурора Умані потрапив у рейтинг найбагатших прокурорів України

Опубліковано: 11.07.2016

Верховна Рада нещодавно прийняла закон про електронне декларування. На ньому наполягали в ЄС — обов’язкова умова для отримання безвізового режиму.

Головна особливість — будуть контролювати не тільки, скільки заробив, але і скільки витратив. В першу чергу це стосується чиновників, депутатів і посадових осіб.Обчислювати тих, хто живе за багатому при скромних зарплатах, з серпня будуть по новому. Українське ноу-хау — електронні декларації — ще ніхто не бачив, але всі про них знають. Що з цим робити, поки в розгубленості. За провали в пам’яті при заповненні електронної декларації, можна буде потрапити за грати. Якщо знайдуть задекларованими більше 345 тисяч гривень. Термін світить 2 роки. І головне, фінансові аналітики тепер зможуть вважати не тільки, скільки заробив, але і скільки витратив. І якщо бухгалтерія не зійдеться, теж доведеться готуватися до неприємностей. Зарплата лише кілька тисяч гривень, а майна на сотні тисяч доларів! Щоб зрівняти доходи і витрати, розкіш ховають або маскують.Наприклад, машина. Власні автомобілі найчастіше оформляють, як орендовані. Ось стоїть позашляховик, куплений собі коханому. І навіть не один. А за документами — все чужі. І виходить, що вони, начебто, є, але їх, начебто, немає.Машини преміум-класу не тільки вздовж узбіч Верховної Ради або Кабміну. Елітних авто з модними номерами повно на парковках і поруч з судами, і біля прокуратури. Навіть Генпрокурор диву дається.

Зараз заїжджаю до Суворовської прокуратури. На вході в цю цитадель законності стоїть нове тойота заступника місцевого прокурора. Я його питаю, за що купив? Каже за зарплату в Генпрокуратурі. Тобто, не їв, не пив, оренду не платив і збирав на машину вартістю в 45 тисяч “, – дивується генеральний прокурор України Юрій Луценко.

Сховати величезний будинок на ділі теж не є проблемою. У деклараціях великих людей часто-густо крихітні квартирки або взагалі ніякого житла. А особняки, в яких днюють і ночують їх сімейства, виявляються власністю якихось не бідних родичів. А якщо рідню не підключають, до гри в хованки з нерухомістю викручуються по-іншому. Просто навіть реєструють право власності на земельну ділянку і не вказують всі будівлі, які там є для того, щоб зменшити вартість об’єкта. Епідемія забудькуватості косить ряди держслужбовців. Приховують і антикваріат, і картини. Наприклад, укладають договір з яким-небудь благодійним фондом і, нібито, дарують йому красу таку. А потім за широту душі меценатської отримують від цього самого фонду право на зберігання твору мистецтва у себе вдома. Ну, а золото-діаманти в декларацію не вносять, оскільки знаходять цьому просте логічне пояснення. Втім, як і шуби. Просто взяла поносити. У подруги.

Крім іншого, в новій електронній декларації в обов’язковому порядку зажадають пред’явити не тільки гроші на рахунках. Але і готівку. Як у відомому фільмі: в квартирі, де гроші лежать. Перевірити правдивість депутатів, суддів, прокурорів, міністрів можна буде навіть не дивлячись в декларацію.

“Скоро побачимо сплеск ринку лізингу та оренди в нашій країні, які жодним чином не буде пов’язаний з реальними послугами, а буде пов’язаний саме з тим, щоб укрити свої доходи від оподаткування і від уваги громадськості”, — пояснює юрист Ростислав Кравець.

Правда, і сама громадськість з наступного року ризикує потрапити під електронне декларування. Мінфін хоче перевірити на чесність всіх українців. Навіть законопроект в Раді такий вже є. Тільки ще за нього депутати проголосувати не встигли.

Шикарно жити не заборониш не лише в столиці. Але і далеко від неї.

– Ця вулиця у нас в Умані називається неофіційно Дем’яна Бідного. Так що тут живуть найбідніші люди Умані — прокурори, колишні працівники СБУ.

Місцевий активіст показує будинок. Господарі: вона — суддя, а він — заступник прокурора міста, який потрапив до рейтингу найбагатших прокурорів країни. Особняк недобудований, а значить, і в декларації його немає. Як так, намагаємося з’ясувати у самого прокурора Руслана Резніка.

— “З журналістами не зустрічаюся.”

У список прокурорів-мільйонерів потрапив і Руслан Резнік, який займав в 2014 році пост прокурора міста Умань Черкаської області. Він заробив 1 033 000. грн. З них 166,7 тис. грн. склала прокурорська зарплата, 81,6 тис. грн. йому принесли «інші види доходів» і 785,1 тис. грн. він отримав в якості виручки від продажу майна.

Дохід його дружини, судді Уманського міськрайонного суду Юлії Мазуренко, склав 219,7 тис. грн. З них 207,6 тис. грн. служителька Феміди отримала як зарплату, а ось на 12 тис. грн. дружина мільйонера не посоромилася виписати собі матеріальну допомогу.

У сфері нерухомості у самого Резніка немає зовсім нічого, крім орендованої за 73 грн. на рік земельної ділянки площею 25 кв.м.

Зате його дружина володіє відразу двома квартирами на 64 і 38,2 кв.м. і двома ділянками землі – на 1000 і 620 кв.м.

Відсутність житла Резнік, мабуть, виправдовує солідним автопарком – він володіє позашляховиком «Тойота Ленд Крузер», 2012 р.в. (ринкова ціна – близько 1,5 млн. грн.) і «Лексус GX», 2007 р.в., який він придбав за 569 тис. грн.

Цікаво, що Резнік потрапляє під дію Закону «Про очищення влади», оскільки був призначений райпрокурором Умані ще Пшонкою. Однак, замість того, щоб опинитися в люстраційному реєстрі наприкінці минулого року, він був призначений першим заступником керівника Уманської місцевої прокуратури.

резнік

 

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.