З 11 липня уманські ВНЗ почали приймати документи від випускників

Опубліковано: 13.07.2016

З 11 по 27 липня вищі навчальні заклади Умані прийматимуть заяви на вступ від абітурієнтів. Вступники можуть подавати документи до двох державних вузів нашого міста – Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини та Уманського національного університету садівництва. Про цей повідомляє “Сайт міста Умань”.

Цьогоріч загальні принципи вступної кампанії залишились незмінними, проте все ж таки Міністерство освіти і науки України внесло деякі новації.

Як зазначається на сайті Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, конкурсний відбір-2016 відбуватиметься за новим переліком галузей знань і спеціальностей, який було затверджено цього року.

Також змінилися й правила подачі заяв вступників. Виключно в електронній формі подаватимуть документи ті абітурієнти, які бажають здобути ступінь молодшого бакалавра та бакалавра після закінчення одинадцяти класів.

Однак це не стосується пільговиків, які вступатимуть за результатами іспитів, співбесіди та поза конкурсом, адже такі вступники повинні особисто принести до приймальних комісій вишів відповідні документи, що підтверджують їхні пільги.

Як і в попередні роки, основним критерієм відбору до вищих навчальних закладів залишаються результати зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Для участі в конкурсному відборі прийматимуться сертифікати ЗНО з трьох предметів. Обов’язковим конкурсним предметом залишається українська мова та література. Інші два визначаються вишем, або обираються вступником з переліку, запропонованого вищим навчальним закладом. Звертаємо вагу — до приймальних комісій необхідно подавати сертифікати ЗНО, видані 2016 року.

При вступі на деякі спеціальності, замість одного з предметів ЗНО зараховуватимуться результати творчих конкурсів та фізичних випробувань, які проходитимуть безпосередньо у ВНЗ. Враховуватиметься при вступі також і атестат про повну загальну середню освіту.

Вступати за результатами зовнішнього незалежного оцінювання або вступних іспитів у вишах мають право особи, звільнені з військової служби (в тому числі демобілізовані) після 30 листопада 2015 року та особи, які проходять військову службу (крім військовослужбовців строкової служби).

Брати участь у конкурсі за результатами вступних іспитів з конкурсних предметів у ВНЗ мають право громадяни, у яких є захворювання, що перешкоджають проходженню ЗНО.

За результатами співбесіди мають право на зарахування до вищого навчального закладу особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; які стали інвалідами внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, та звернулися за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 р. по 30 квітня 2014 р.; а також визнані інвалідами війни.

Особлива категорія вступників – інваліди І, ІІ груп, діти-інваліди мають право на вступ поза конкурсом.

Як і минулого року, абітурієнти присвоюватимуть пріоритети заявам, які подаватимуть до вишів. Кількість заяв для участі в конкурсному відборі залишається незмінною — 15, проте тепер їх можна подати у більш ніж 5 навчальних закладів. Умови прийому передбачають, що кожен вступник має право подати до 15 заяв на 5 спеціальностей (спеціалізацій). Фактично, якщо абітурієнт визначився з однією спеціальністю, то може подавати заяви до 15 ВНЗ, однак їх потрібно буде прорейтингувати від 1 до 15, де 1 — показник найбільш пріоритетної заяви, 15 — найменш.

Принцип пріоритетності застосовуватиметься під час вступу на молодшого бакалавра та бакалавра на денну форму навчання за кошти державного бюджету, а також спеціаліста і магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань.

Більшість змін, закріплених в Умовах прийому на 2016 р., є частиною загального процесу імплементації Закону України «Про вищу освіту», що триває вже другий рік.

Основні етапи вступної кампанії:

  • Початок прийому заяв і документів у вишах — 11 липня
  • Завершення прийому документів від вступників, які проходять творчі конкурси, іспити, співбесіди — 20 липня
  • Проведення творчих конкурсів, іспитів, співбесід — із 21 до 27 липня
  • Завершення прийому заяв від вступників — 27 липня
  • Оприлюднення рейтингового списку рекомендованих на місця держзамовлення — 1 серпня.

1446281565_skladannya-zno

 

Джерело: “Сайт міста Умань”.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.