На Тясмині розпочнуть оперативні роботи, щоб уникнути екологічного лиха

Опубліковано: 14.07.2016

Вже найближчими днями розпочнуться оперативні роботи з порятунку річки Тясмин на Черкащині. Таке рішення прийняли під час наради в обласній адміністрації.

 Станом річки неабияк занепокоєні жителі Сміли та сіл Хацьки, Степанки, Вергуни, Нечаївка, Думанці, Чубівка Черкаського району. Кажуть: рівень води в ній знизився до катастрофічних показників, зруйновані шлюзи та мости. В результаті падіння рівня води, в літню спеку горять торфяники, руйнується екосистема річки.

Відтак у ході наради фахівці зазначили, що доцільно почати з регулювання рівня води на шлюзі-регуляторі № 8 с. Бузуків Черкаського району. Також необхідно визначити пріоритетні канали для очистки з метою покращення притокових характеристик р. Тясмин – шляхом розчистки цих каналів та усунення повторного заболочення в межах Хацьківської та Вергунівської сільських рад. Про це йшлося під час проведеної наради в ОДА за участі представників управління водних ресурсів, екології, екоінспекції, сільських голів Черкаського, Чигиринського, Смілянського, Кам’янського районів та інших.

“Маємо вжити невідкладних заходів уже сьогодні, аби уникнути екологічного лиха на річці”, – наголосив Віталій Коваль. – “Звісно, ситуація, що склалася, потребує проведення комплексних заходів із гідрологічного режиму річки, що включає розчищення, поглиблення, розширення русла, ремонту гідрологічних споруд на річці. Такі роботи потребують розробки проектно-кошторисної документації. Однак на це необхідно багато часу, якого ми наразі не маємо. Зараз же повинні здійснити тактичні заходи з порятунку річки.”

SONY DSC

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.