Синоптики пропонують до уваги інструкцію по виживанню у спеку

Опубліковано: 15.07.2016

Теплі повітряні маси субтропічного походження заполонили Черкащину. Середня добова температура повітря підвищилась до 23-25°, що на 3-5° вище кліматичної норми. Максимальна температура повітря вдень досягала спекотних показників 30-34°. Опадів не спостерігалось. Максимальна швидкість вітру 4-10 м/с.

Спека: інструкція по виживанню

Аномально спекотне літо важко переносять діабетики, хворі шлунковими, серцевими хворобами і хронічним бронхітом. В особливій групі ризику – люди старше 55 років і маленькі діти до 3 років.

 “Зв’язок між спекою і серцево-судинними захворюваннями (ССЗ) найпряміша”, – говорить заступник директора НЦССХ ім. О.М. Бакулєва РАМН з науково-організаційної роботи, професор, д.м.н. Ігор Ступаков/- У період спеки найчастіше виникають інфаркти, інсульти, відбувається загострення ішемічної хвороби серця (ІХС), гіпертонії. Це пов’язано з тим, що організм втрачає багато рідини і мінеральних солей – калію, магнію та ін Йде згущення крові, виникає додаткове навантаження на ССС. Кров згущається, збільшується ризик утворення тромбів.

Щоб мінімізувати шкоду спеки, необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

 1. Уникайте прямих сонячних променів, цінуйте тінь.
 2. По можливості, обмежте час перебування на вулиці.
 3. Носіть головний убір, особливо це стосується осіб старше 55 років. Ходіть з парасолькою, вона чудово захищає від сонячних променів.
 4. Не варто збільшувати фізичні навантаження, організму і так важко. Спека це вже навантаження на серце.
 5. Менше проводьте часу за кермом. Через спеку значно знижується уважність і зібраність водія, порушуються деякі реакції, і, як наслідок, підвищується кількість ДТП.
 6. Пийте більше рідини і вживайте фрукти, це основний постачальник мінеральних солей і вітамінів. Фрукти можна вживати в необмеженій кількості. Воду краще пити кип’ячену, охолоджену до кімнатної температури або негазовану мінеральну воду. Слідкуйте, щоб вода не була холодною, тому що в спеку збільшується ризик захворіти на ангіну і ГРЗ, у зв’язку з тим, що відбувається зниження імунітету.
 7. Носіть світлий просторий одяг з натуральних тканин. До речі одяг із синтетичних тканин може призвести до шкірних захворювань у таку спеку.
 8. Купання – це хороший спосіб охолодити організм. Тільки слід дотримуватися правил купання і ні в якому разі не вживати алкоголь. Взагалі у спеку не варто вживати алкоголь і обмежити куріння, а краще взагалі відмовитися від сигарет.

termometr

Джерело: Черкаський обласний центр з гідрометеорології.

No Comments

  Leave a Reply

  Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.