Як інформують у прес-службі прокуратури Черкаської області, на Інтернет-порталі «Дзвін» розміщено публікацію з гучною назвою «Де найпростіше зустріти мільйонера в Черкасах? (фото)», автор якої відстежив автомобілі, які під’їзджають до приміщення прокуратури області, паркуються вздовж бульвара Шевченка та сфотографувавши людей, що проходять по тротуару біля прокуратури.
Прокуратура області вважає за необхідне прокоментувати факти у цій статті.
Звертаємо увагу на те, що більшість транспортних засобів, які паркуються на єдиній стоянці прокуратури, зокрема і сфотографовані «Nissan Teana», «Skoda Octavia», «Hyundai Santa Fe» та інші, являються службовими автомобілями прокуратури області (використовуються виключно у службових цілях), що були придбані ще в 2012-2013 роках та перебувають на балансі відомства з тих часів (як вірно зазначив автор «з темних часів Януковича, який і диктував моду…»).
Окремі транспортні засоби, викладені в світлини, якими користуються працівники прокуратури або належать їм на праві власності, задекларовані ними або членами їх сімей у порядку, передбаченому чинним законодавством.
Дійсно, прокурори повинні їздити, жити та відпочивати за легальні доходи сім’ї, їхні декларації про доходи підлягають оприлюдненню і представники громадськості та всі, у кого є інформація про корупційні прибутки прокурорів, з метою перевірки можуть надавати до Генеральної прокуратури України відомості про те, що в цих деклараціях не відповідає дійсності.
Із набуттям чинності наказу Генерального прокурора України Луценка Ю.В. від 16.06.2016 № 205 в органах прокуратури України з 24.06.2016 запроваджено порядок таємної перевірки доброчесності прокурорів.
Відповідно до Порядку проведення таємної перевірки доброчесності прокурорів в органах прокуратури України (далі Порядок), прокурори та слідчі органів прокуратури Черкаської області подають Анкети доброчесності прокурорів, які будуть оприлюднені на офіційному веб-сайті Генеральної прокуратури України (Розділ «Таємна перевірка доброчесності»).
Звертаємо увагу, що з метою виявлення недоброчесних прокурорів, у разі наявності інформації про невідповідність рівня життя наявному у прокурорів та членів їх сімей майну та одержаним доходам, будь-яка особа може повідомити про це управління внутрішньої безпеки та захисту працівників прокуратури Генеральної прокуратури України одним з найбільш зручних способів:
– шляхом подання листа, звернення, повідомлення у паперовій формі за адресою: м. Київ, вул.. Різницька, 13/15 (адресат – управління внутрішньої безпеки та захисту працівників прокуратури) з поміткою «Перевірка доброчесності»;
– шляхом передачі такої інформації на електронну адресу: informator@gp.gov.ua.
Згідно із встановленим порядком у такому повідомленні мають обов’язково зазначатись П.І.Б. прокурора, щодо якого надається інформація, фактичні дані, які можуть бути перевірені, а також твердження, щодо якого на думку повідомлювача, прокурором надано недостовірну інформацію в Анкеті доброчесності. Лише за таких умов надана інформація підлягає перевірці. Далі службове розслідування і очистка.
Джерело: “Провінція”.
No Comments