В Умані під час сесії міськради протестували електронну систему поіменного голоcування за 100 тисяч гривень (фото)

Опубліковано: 23.07.2016

На черговій сесії міської ради протестували нову систему електронного голосування депутатів. 

Система електронного голосування «Рада Голос» створена з метою автоматизації та систематизації роботи місцевих рад (від рівня сільських до рівня обласних рад), для зменшення затрат та часу на проведення кожного засідання та з метою виконання вимоги частини 3 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Cистема формує звіти про результати поіменного голосування у зручному форматі, що дозволяє оперативно вивантажувати їх на веб-сайти.
З метою забезпечення надійності, об’єктивності та достовірності результатів голосування та з метою обмеження стороннього доступу система має кількарівневий захист.

 Електрона система значно спрощує голосування та допомагає пришвидшити процес підрахунку голосів, а отже, й продуктивність нашої роботи. Під час сесії розглядається  багато питань, а згідно закону їх рішення в той же день мають бути розміщені на сайті виконкому.  Зробити це швидко і без помилок,  теж, одна з основних переваг цієї електронної системи.

При відкритому голосуванні із застосуванням системи «Рада Голос», після оголошення головуючим про початок голосування, на екрані, який розташований у залі засідання, з’являється таймер зі зворотнім відліком та список депутатів. Паралельно звучить звуковий супровід. Після цього кожен зареєстрований депутат протягом 20 секунд має проголосувати віддавши свій голос – «За», «Проти»чи «Утримався». Прізвища депутатів, які проголосували одразу відображаються на екрані. При зарахуванні голосу системою «Рада Голос» на персональному пульті депутата спалахує сигнальний світлодіод.

Після завершення процедури голосування система «Рада Голос» автоматично визначає: число депутатів, що брали участь у голосуванні (згідно із зареєстрованими в базі даних депутатів), кількість голосів «За», «Проти», «Утримався», тих хто не голосував та стан рішення за результатами голосування: прийнято чи відхилено. Зведенні поіменні результати голосування демонструються на екрані, який розташований у залі засідання, та оголошуються головуючим. Одразу після оголошення результатів друкується протокол поіменного голосування та візується секретарем міської ради. Він є невід’ємною частиною протоколу сесії. Електронні протоколи голосування зберігаються на сервері для голосування.

Головний недолік системи — ціна, адже придбання електронної системи це мінус  100 тисяч гривень з міського бюджету.

 

7QtJGNjje1o

P0V0JjfCCfo

 

 

 

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.