Кукурудза замість бензину: чи замінить біоетанол звичне паливо?

Опубліковано: 24.07.2016

Невдовзі потужне виробництво біоетанолу може з’явитися на Черкащині. Американська компанія Marquis Energy зацікавлена в розміщенні нових потужностей в області. Про це йшлося на зустрічі голови Черкаської ОДА з її керівниками та партнерами.

Власне, нині немає потреби агітувати за виробництво відновлюваних джерел енергії і біопалив. Черкащина має великий потенціал для розвитку власного ринку біопалива: наявність земельних ресурсів і сприятливі агрокліматичні умови, що набуває особливого значення в умовах нестабільності. Створення такого комплексу матиме значний соціальний ефект за рахунок підвищення рівня зайнятості населення. Крім того, буде забезпечений стабільний збут продукції рослинництва і забезпечення сільгоспвиробників пальним і добривами власного виробництва.

Американська компанія Marquis Energy зацікавлена зробити на Черкащині підприємство з виробництва біоетанолу

Компанія Marquis Energy є найбільшим виробником біоетанолу у США. Перемовини з нею в Черкаській ОДА розпочали кілька місяців тому.

– Для нас цей проект важливий, – наголошує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Ураховуючи, що на Черкащині збирають понад 2 млн тонн кукурудзи на рік. А тому ми зацікавленні в її переробленні тут, зважаючи на перспективу створення нових робочих місць, імпорт технологій тощо. Запропонований інвесторами підхід дозволяє створити екологічно безпечне підприємство із перероблення кукурудзи на біоетанол та інші суміжні продукти.

Опісля зустрічі з очільником області інвестори оглянули кілька потенційних майданчиків для будівництва підприємства. Зокрема, й в обласному центрі. Нині вони проводять детальні економічні розрахунки. Юрій Ткаченко сподівається, що рішення щодо цього інвестпроекту буде ухвалене вже в цьому році.

Якщо говорити про перспективи біоетанолу як аналога бензину, то, звичайно, він не зможе повноцінно його замінити. Однак практика застосування його у сумішах поширена, а в майбутньому, за умови розвитку галузі і переходу автомобілів на біопаливо, він цілком може використовуватися самостійно, істотно зменшивши витрати на бензин.

Отже, значний виробничий і технологічний потенціал виробництва біологічного палива з кукурудзи не лише дозволить Черкаській області отримати суттєві економічні вигоди, а й сприятиме розвитку власної інфраструктури з виготовлення біоетанолу, зниженню рівня безробіття та забезпечення приросту ВВП на душу населення.

За матеріалами прес-служби ОДА.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.