Цей день в історії: 24 липня

Опубліковано: 24.07.2016

В 1099 році після захоплення християнами Єрусалима засновано Орден святого Іоанна Єрусалимського, один з найстаріших християнських орденів, що збереглися до сьогодні. На нього була покладена місія про турботи і захисту Святої землі. Сучасна латинська назва — «Лицарський Орден госпітальєрів святого Іоанна Хрестителя з Єрусалиму».

24 липня 1895 року Зигмунду Фрейду прийшла ідея, що лягла в основу методу психоаналізу, — приховані, несвідомі, людські бажання знаходять своє вираження у вигляді сновидінь. Через чотири роки вийшла друком монографія Фрейда «Тлумачення сновидінь», в якій він описав методологію вільних асоціацій для пошуку справжнього змісту сну.

Підсумком досліджень Фрейда цього періоду стала спільна з його колегою книга «Дослідження істерії», яка вийшла в 1895 році і яку вважають днем народження психоаналізу. Наступним кроком у розвитку методології Фрейда став аналіз сновидінь, ідея, яка за його власними спогадами, прийшла до нього на терасі одного з віденських кафе. Фрейд почав з вивчення власних сновидінь, що виявилось вкрай болючим, але заклало основу його подальших досліджень.

24 липня 1911 року на вершині гірського хребта в Перу американський історик Хайрем Бінгем знайшов давнє місто Мачу-Пікчу, де свого часу проживав останній імператор інків. Залишене його жителями невдовзі після вторгнення іспанських конкістадорів, місто тривалий час залишалось забутим, поросло джунглями і його тераси використовувались місцевими жителями для сільськогосподарських робіт.
Місто Мачу-Пікчу було збудоване у другій половині XV століття як гірський притулок правителів інків в період найбільшої могутності їх імперії. Воно було залишене у 1572 році в результаті, імовірно, великої смертності його жителів від віспи, занесеної в гірські райони Анд іспанськими конкістадорами. Незважаючи на те, що місто знаходилось лише за 80 кілометрів від столиці інків в Куско, іспанці не знайшли Мачу-Пікчу, що вберегло його від грабунку і перебудови. Поросле джунглями, воно було тривалий час вважлось вигаданим, хоча, як виявилось згодом, Мачу-Пікчу відвідували деякі європейці в другій половині XIX століття, хоча й не ідентифікували його як легендарне місто інкських імператорів.
Machu_Picchu_1912Hiram_Bingham_1916
1923 – Під час мирної конференції у Лозанні підписано мирний договір, згідно з яким встановлювалися кордони Туреччини в Європі та Малій Азії, юридично оформивши розпад Османської імперії. Туреччина зберегла за собою Східну Фракію, Ізмір і інші території, відірвані від неї по Севрському мирним договором 1920 року. Водночас, Туреччина відмовилася від претензій і втратила контроль островами в Егейському морі.
1969 – В Тихому океані приводнився екіпаж американського космічного корабля «Аполлон-11», два члени екіпажу якого, Ніл Армстронг і Едвін Олдрін, стали першими людьми, що побували на Місяці. У наступні роки було здійснено ще п’ять успішних експедицій на Місяць і один незапланований обліт супутника «Аполлоном-13». Останніми людьми, що побували на Місяці були астронавти Юджин Кернан і Гаррісон Шмідт («Аполлон-17», 14 грудня 1972 року). Із-за дороговизни і ресурсоємності програми «Аполлон» (вона коштувала близько 24 мільярдів доларів, або 100 мільярдів по сьогоднішньому курсу, і в ній було задіяно до 400 тисяч інженерів) її подальшу розробку було припинено, адже основна її задача, сформульована в 1961 році президентом Кеннеді, – перегнати Радянський Союз, – була досягнута.
1990 – В Києві біля будинку мерії вперше піднято жовто-блакитний прапор. З 2000 року 24 липня відзначається як День українського національного прапора.

Народились:

177511 травня 1857, Франсуа Відок, французький авантюрист, злочинець (1793), сексот (1809), організатор служби безпеки Франції (1810), засновник першого у світі приватного детективного бюро (1832).
178317 грудня 1830, Сімон Болівар, національний герой шістьох латиноамериканських країн, які завдяки йому звільнились від влади Іспанії, президент Великої Колумбії (1819-30 рр.).
18025 грудня 1870, Александр Дюма-батько, французький письменник (Три мушкетери, Граф Монте-Крісто, Королева Марго).
18033 травня 1856, Адольф Адан, французький композитор, автор балетів “Жизель” і “Корсар”.
18982 липня 1937, Амелія Ерхарт, американська льотчиця; перша жінка, що здійснила трансатлантичний безпосадковий переліт, перша жінка, що в одиночку здійснила трансатлантичний переліт, перша жінка, що водиночку перелетіла з Гавайїв до Каліфорнії; пропала безвісти над Тихим океаном під час обльоту Землі вздовж екватора.
19128 грудня 1979, Микола Олімпієвич Гриценко, російський актор (Земля Санникова, Сімнадцять миттєвостей війни, Адьютант його величності, Людина без паспорта).
1942 – Ірина Петрівна Мірошниченко, російська атриса (Таємниці мадам Вонг, Вам і не снилось, Єдиний шлях), співачка.
1951 – Лінда Картер, американська актриса (Здивована жінка, Партнери-злочинці).
1967Віталій та Дмитро Капранови, українські письменники («Кобзар 2000», «Розмір має значення», «Щоденник моєї секретарки»), видавці («Зелений пес»), публіцисти («Закон Братів Капранових»), громадські діячі.
1968 – Лора Лейтон (Міллер), американська актриса (Район Мелроуз).
1970Дженніфер Лопес, американська співачка, танцівниця, актриса.
1971 – Діно Баджо, італійський футболіст (“Парма”).
1973 – Жан Міку, французький футболіст, чемпіон Європи (2000), півзахисник “Бордо”.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.