В 1099 році після захоплення християнами Єрусалима засновано Орден святого Іоанна Єрусалимського, один з найстаріших християнських орденів, що збереглися до сьогодні. На нього була покладена місія про турботи і захисту Святої землі. Сучасна латинська назва — «Лицарський Орден госпітальєрів святого Іоанна Хрестителя з Єрусалиму».
24 липня 1895 року Зигмунду Фрейду прийшла ідея, що лягла в основу методу психоаналізу, — приховані, несвідомі, людські бажання знаходять своє вираження у вигляді сновидінь. Через чотири роки вийшла друком монографія Фрейда «Тлумачення сновидінь», в якій він описав методологію вільних асоціацій для пошуку справжнього змісту сну.
Підсумком досліджень Фрейда цього періоду стала спільна з його колегою книга «Дослідження істерії», яка вийшла в 1895 році і яку вважають днем народження психоаналізу. Наступним кроком у розвитку методології Фрейда став аналіз сновидінь, ідея, яка за його власними спогадами, прийшла до нього на терасі одного з віденських кафе. Фрейд почав з вивчення власних сновидінь, що виявилось вкрай болючим, але заклало основу його подальших досліджень.
24 липня 1911 року на вершині гірського хребта в Перу американський історик Хайрем Бінгем знайшов давнє місто Мачу-Пікчу, де свого часу проживав останній імператор інків. Залишене його жителями невдовзі після вторгнення іспанських конкістадорів, місто тривалий час залишалось забутим, поросло джунглями і його тераси використовувались місцевими жителями для сільськогосподарських робіт.
Місто Мачу-Пікчу було збудоване у другій половині XV століття як гірський притулок правителів інків в період
найбільшої могутності їх імперії. Воно було залишене у
1572 році в результаті, імовірно, великої смертності його жителів від віспи, занесеної в гірські райони Анд іспанськими конкістадорами. Незважаючи на те, що місто знаходилось лише за 80 кілометрів від столиці інків в Куско, іспанці не знайшли Мачу-Пікчу, що вберегло його від грабунку і перебудови. Поросле джунглями, воно було тривалий час вважлось вигаданим, хоча, як виявилось згодом, Мачу-Пікчу відвідували деякі європейці в другій половині XIX століття, хоча й не ідентифікували його як легендарне місто інкських імператорів.


1923 – Під час мирної конференції у Лозанні підписано мирний договір, згідно з яким встановлювалися кордони Туреччини в Європі та Малій Азії, юридично оформивши розпад Османської імперії. Туреччина зберегла за собою Східну Фракію, Ізмір і інші території, відірвані від неї по Севрському мирним договором 1920 року. Водночас, Туреччина відмовилася від претензій і втратила контроль островами в Егейському морі.
1969 – В Тихому океані приводнився екіпаж американського космічного корабля «Аполлон-11», два члени екіпажу якого, Ніл Армстронг і Едвін Олдрін, стали першими людьми, що побували на Місяці. У наступні роки було здійснено ще п’ять успішних експедицій на Місяць і один незапланований обліт супутника «Аполлоном-13». Останніми людьми, що побували на Місяці були астронавти Юджин Кернан і Гаррісон Шмідт («Аполлон-17», 14 грудня 1972 року). Із-за дороговизни і ресурсоємності програми «Аполлон» (вона коштувала близько 24 мільярдів доларів, або 100 мільярдів по сьогоднішньому курсу, і в ній було задіяно до 400 тисяч інженерів) її подальшу розробку було припинено, адже основна її задача, сформульована в 1961 році президентом Кеннеді, – перегнати Радянський Союз, – була досягнута.
1990 – В Києві біля будинку мерії вперше піднято
жовто-блакитний прапор. З 2000 року 24 липня відзначається як День українського національного прапора.
Народились:
1775 – 11 травня 1857,
Франсуа Відок, французький авантюрист, злочинець (1793), сексот (1809), організатор служби безпеки Франції (1810), засновник першого у світі приватного детективного бюро (1832).
1802 – 5 грудня 1870,
Александр Дюма-батько, французький письменник (Три мушкетери, Граф Монте-Крісто, Королева Марго).
1803 – 3 травня 1856, Адольф Адан, французький композитор, автор балетів “Жизель” і “Корсар”.
1898 – 2 липня 1937,
Амелія Ерхарт, американська льотчиця; перша жінка, що здійснила трансатлантичний безпосадковий переліт, перша жінка, що в одиночку здійснила трансатлантичний переліт, перша жінка, що водиночку перелетіла з Гавайїв до Каліфорнії; пропала безвісти над Тихим океаном під час обльоту Землі вздовж екватора.
1912 – 8 грудня 1979, Микола Олімпієвич Гриценко, російський актор (Земля Санникова, Сімнадцять миттєвостей війни, Адьютант його величності, Людина без паспорта).
1942 – Ірина Петрівна Мірошниченко, російська атриса (Таємниці мадам Вонг, Вам і не снилось, Єдиний шлях), співачка.
1951 – Лінда Картер, американська актриса (Здивована жінка, Партнери-злочинці).
1967 –
Віталій та Дмитро Капранови, українські письменники («Кобзар 2000», «Розмір має значення», «Щоденник моєї секретарки»), видавці («Зелений пес»), публіцисти («Закон Братів Капранових»), громадські діячі.
1968 – Лора Лейтон (Міллер), американська актриса (Район Мелроуз).
1970 –
Дженніфер Лопес, американська співачка, танцівниця, актриса.
1971 – Діно Баджо, італійський футболіст (“Парма”).
1973 – Жан Міку, французький футболіст, чемпіон Європи (2000), півзахисник “Бордо”.
Просмотр сообщений:
138
No Comments