1 кращих Документальних стрічок України та Польщі, що зібрали понад 30 нагород у Європі і номінувалися на Оскар, 5-7 серпня презентують в Умані.
Три міста з великою історією, по курсу: Захід – Луцьк, Центр – Умань, Схід- Хортиця, – три вечори унікального документального кіно на величезному екрані 4/7 метрів, вперше у нашому місті безкоштовно.
«На фестиваліLampa.Doc,під відкритим небом, уманчани одними із перших побачать прим’єри кінострічок «Равлики» та «Пісня пастуха», які до того презентувались лише в Луцьку» – розповідає організатор фестивалю Наталя Красильникова. про це повідомляє “Вечірня Умань”
Програма фестивалю
П’ятниця 05.08.16 – 21.00
1. «REVE TA STOHNE ON TOUR», режисер – Надія Парфан
2. «Присмерк» , режисер – Валентин Васянович
3. «Равлики», режисер Гжегож Шчепаняк
Субота 05.08.16 – 21.00
1. «Суперблок», режисер Тереза Чепець
2. «Сестра Зо», режисер Аліса Коваленко та Любов Дуракова
3. «Острів», режисер Наталя Красильнікова
4. «Йоанна», режисер Анетта Копач
Неділя 05.08.16 – 21.00
- 1. «Дім» , режисер Анна Корж
2. «Пісня пастуха», режисер Вахрам Мхіторян
3. «Міст», режисери Оксана Носач, Олена Москальчук, Дмитро Бурко
4. «Кінець світу», режисер Моніка Павлючук.
Короткий опис фільмів
«ЙОАННА»
режисерка – Анета Копач / Польща / 2013 / 45 хв.
Історія молодої, відважної жінки на ім’я Йоанна. Після діагнозу «Рак» і вердикту «жити 3 місяці» Йоанна починає вести онлайн-щоденник, щоб протриматись якомога довше, бо саме таку обіцянку вона дала Ясеві, своєму п’ятирічному синові.
Фільм було номіновано на «Оскар» у 2015 році в номінації «Найкращий документальний короткометражний фільм».«Йоанна» була відібрана та взяла участь у понад 50 фестивалях документального кіно по всьому світу. Фільм здобув безліч нагород та відзнак.
«РАВЛИКИ»
режисер – Гжегож Шчепаняк / Польща / 2015 / 30 хв.
Французи обурені! Кожний другий равлик у них на столі походить з Польщі. На хвилі популярності «равликового» бізнесу в світі, Анджей і Конрад вирішують почати їх розводити та й собі заробити мільйони. В нетрі світу равликів героїв поведе експерт – Пан Гжегож Скалмовскі, відомий як «Король равликів». Фільм вже взяв участь у понад 20 міжнародних кінофестивалях, де був відзначений. Зокрема, ставав вибором у номінації «Глядацькі симпатії».
«КІНЕЦЬ СВІТУ»
режисерка – Моніка Павлючук / Польща / 2015 / 40 хв.
Камерний, авторський документальний фільм, в якому декілька дуже особистих історій зустрічаються однієї ночі. Тієї ночі, як й у всі інші, люди у великому місті від тягаря самотності просто хочуть з кимось поговорити. Одні викликають швидку допомогу, насправді не потребуючи жодної допомоги, а хтось – дзвонить на радіо, де ведучий ставить питання про кінець світу: що він означає для кожного з нас.
За своє недовге фестивальне життя «Кінець світу» вже здобув понад 10 нагород. У квітні 2016 до них долучився ще приз за найкращий короткометражний документальний фільм від українського фестивалю DocudaysUA.
«СУПЕРБЛОК»
режисерка – Тереза Чепец / Польща / 2014 / 20 хв.
Суперблок – це величезний багатоквартирний будинок, спроектований як «житлова машина». На його 15 поверхах вміщується до трьох тисяч мешканців. 762 квартири і 762 історії. Ми зазирнемо лише в кілька з них.
Учасник понада 50 міжнародних фестивалей. Більшість отриманих нагород з формулюванням «За майстерне створення атмосфери та візуальне рішення».
«ОСТРІВ»
режисерка – Наталя Красильникова / Польща / 2015 / 18 хв.
В старому місті Луцьк на березі річки Стир групи туристів підходять до чудернацьких стін, що огороджують подвір’я неймовірного будинку. За цим муром, посеред сили-силенної скульптур починається маленький всесвіт старого Пігмаліона. Мовчазна подорож за лаштунки таємничого світу, в якій один рік перетворюється на один день, де в нескынченному процесі оживає вистецтво. Фільм про гармонію самотності, який треба просто відчути. Фільм продовжує своє фестивальне життя. А наразі, був показаний майже на всіх континентах.
«ПІСНЯ ПАСТУХА»
режисер – Вахрам Мхіторян / Польща-Вірменія / 2014 / 30 хв.
У Вірменії, високо в горах мешкає Чачик – незрячий пастух. Щодня Чачик жене свою отару овець на гірське пасовисько, жене її без допомоги та помічників, дослухаючись тільки до внутрішнього зору. Та коли з’ясовується, що його єдиний син так само починає втрачати зір і має виїхати до Єревану, щоб навчатись в школі для незрячих дітей, перед Чачиком постає вибір – залишитись у горах у своїй буденності, чи виїхати до столиці за сином.
«ПРИСМЕРК»
режисер – Валентин Васянович / Україна / 2014 / 61 хв.
Історія матері та сина, що живуть у глухій провінції. Через серйозну недугу Сашко осліп. Він боїться смерті матері, але Марія відчайдушно чіпляється за життя, усвідомлюючи, що нікому буде подбати про її сина. Їхні вчинки можуть видаватися ірраціональними, проте вони демонструють прагнення героїв не здаватися. Марія купує теля, Сашко починає навпомацки майструвати трактор…
“Золотий Дюк” за найкращий український фільм Одеського Міжнародного Кінофестивалю 2014 року. Фільм учасник та призер понад 20 міжнародних кінофестивалей.
«СЕСТРА ЗО»
режисерки – Аліса Коваленко, Любов Дуракова / Україна / 2014 / 60 хв.
Ірина – колишня професійна футболістка з Запоріжжя, відома як Зося. Тепер вона миє машини. Історія її повсякденного життя, спогадів та надій. Повнометражний дебют талановитих і багатообіцяючих молодих українських режисерок.
«ДІМ»
режисерка – Анна Корж / Україна / 2015 / 15 хв.
Дім – це місце, де зберігаються твої мрії, твоє щастя, твій спокій. Але що робити, коли виїхати треба негайно, без роздумів? Тоді, єдине, що залишається, – це зберігати його в серці і мріяти про повернення кожною клітинкою своєї душі. Тетяна все життя прожила в Луганський області, але через війну на Сході України повинна вирішити – втратити дім чи життя. Задля безпеки сина вона поїхала. Майже рік вони прожили в Києві, але хвилювання за маму і сум за домом сильніші, вона вирішує повернутися, щоб забрати маму і ще хоч мить побути вдома… Прем’єра фільму відбулась у квітні 2016 року в рамках першої в історії фестивалю DocudaysUAнаціональної конкурсної програми.
«МІСТ»
режисери – Олена Москальчук, Дмитро Бурко, Оксана Носач / Україна / 2016 / 15 хв.
Чи може бути таке, що частина міського ландшафту – це жива істота? Як і людина, вона має своє народження і смерть, своє сповнене подіями життя, свою долю і закинуту тиху старість. Це – Рибальский вантовий міст. А це – його спогади. Фільм переміг у конкурсі MyStretFilmsфестивалю кіно та урбаністики «86».
«REVE TA STOHNE ON TOUR»
режисер – Надія Парфан
Як далеко можна зайти на шляху до мрії? Женя і Макс перестали ходити в офіс і серйозно взялись за музику. Їхній гурт має назву Reve ta Stohne. Хлопці займаються горловим співом і мріють стати справжніми рок-зірками. Та для початку їм знадобляться музичний кліп і студійний альбом. А головним чином – гроші, якими треба за це заплатити. У пошуках заробітку Reve ta Stohne їдуть на Захід.
No Comments