Реформа шкільної освіти залишить частину вчителів без роботи

Опубліковано: 10.08.2016

dsc_3105-1

У зв’язку з реформою освіти в Україні варто очікувати скорочення 3,8 тисяч вчительських ставок. Про це повідомляє “Українська правда” в інтерв’ю з міністром освіти і науки Лілією Гриневич.

“У нас є попередні дані згідно з процесом створення опорних шкіл та оптимізацією шкільної мережі. За інформацією органів місцевого самоврядування, станом на 1 липня будуть скорочені близько 3,8 тис. ставок вчителів”, – повідомила Гриневич.

“З них понад 2,4 тис. ставок будуть перерозподілені на інші установи або збережені з меншим навчальним навантаженням, 700 – ставки, на яких працюють пенсіонери, ще 700 – вчителі непенсійного віку. Органи місцевого самоврядування зараз уточнюють, скільки з цих ставок на даний час заповнені”, – зазначила міністр.

“Зрозуміло, що вивільнення вчителів – болючий процес. Людьми, які працюють на тих 700 ставках, які вивільняються, будуть займатися центри зайнятості з приводу перекваліфікації, соціальних виплат та пошуку місць праці”, – заявила вона.

Чиновниця повідомила, що кількість дітей з 1995 до 2013 року (до початку анексії Криму та АТО) скоротилася на 43%, а кількість вчителів – на 15%.

Гриневич планує підвищити оплату праці вчителів до рівня трьох мінімальних зарплат.

Нагадаємо, в Україні створюються опорні школи (школи-хаби) з філіями в кожній об’єднаній територіальній громаді. У грудні 2015 року Кабінет міністрів доручив обласним державним адміністраціям визначити школи для створення на їх основі опорних шкіл і виділив на їхнє створення 200 млн гривень.

 

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.