Чим закінчилася історія про конфлікт з п’яним атовцем у Монастирищі?

Опубліковано: 11.08.2016

image_42

Завдяки порядним та небайдужим людям, адекватній позиції співробітників кафе «Мармелад» та підтримці свідомих громадян міста Монастирища конфліктна ситуація з демобілізованим атовцем вирішується. Про це повідомляє Прочерк.

«Нам виявили співчуття, допомогли оговтатись після тієї принизливої ситуації в кафе. Особисто я навіть не очікувала, що знайдеться скільки небайдужих людей, які підтримають не тільки словами, а й діями. Я можу їх зрозуміти – значна частина порядних бійців, які або воюють там, або повернулись додому і намагаються знову звикнути до мирного життя, ті, хто мають поранення, кому сняться кошмари з картинами жахливих подій,не можуть позитивно сприймати такі вчинки. Справа не в тому, що чоловік був з АТО, чи він служив в армії. А в тому, що потрібно мати повагу до жінок, які є вашими матерями, дружинами, дочками і сестрами, оберігати їх від негативу і давати їм можливість вас любити і поважати», – зазначає постраждала.

«Не знаю, чи зможу я забути цю історію, поки що пережитий стрес дається взнаки. Чи зможемо ми з подругою впевнено почуватись разом в публічних місцях типу кафе чи навіть гуляючи з похресниками в дитячому парку. Але хочу сподіватись, що бійці АТО, які не можуть себе стримувати, особливо в стані алкогольного сп’яніння, зроблять висновки. Справді чоловіча поведінка – це поважати жінок, захищати їх, дякувати за синів та дочок, турботу і тепло. Чоловіки – це сила, а жінки – це мудрість. Я вирішила вчинити мудро із вдячності до тих бійців АТО, які надали мені максимальну психологічну підтримку і допомогу, до пам’яті героїв Монастирищини, які, на жаль, ніколи не дізнаються, що стали героями», – зазначає Ольга.

Кожному атовцю треба адаптуватися як до поїздки на фронт, так і навпаки, до повернення в мирне життя. У кожного свій період адаптації: середньостатистична норма – півтора-два місяці. Добре, якщо є підтримка в сім’ї. Також допомагають різні програми, як-от програма ГО «Регіональний психологічний кризовий центр», привезена яку проводять фахівці, що пройшли навчання в Українському католицькому університеті і мають підтримку університету, щоб розповсюджувати програму. Це підтримка адаптації ветеранів АТО. Наразі вже було проведено одне навчання. Плюс цієї програми в тому, що її можуть проводити фахівці різних напрямків: від представників медицини і освіти до представників духовенства.

 

Нагадаємо, що днями в місті Монастирище стався неприємний конфлікт в місцевому кафе «Мармелад» між дівчиною, яка прийшла з подругою випити кави, та атовцем, що відпочивав у колі своїх друзів. Чоловік пропалив дівчині одяг сигаретою, у відповідь на її дорікання він схопив стільця і жбурнув просто по дівчині.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.