Які тарифи на нас очікують з 1 вересня?

Опубліковано: 17.08.2016

З осені світло подорожчає на 20 % .Про це повідомляє сайт «Новости Украины» з посиланням на блог аналітика ГО ” Громадський аудит ” Тараса Галайди .

 

Експерт навів порівняльні дані. Так, при мінімальному споживанні українці платитимуть 0,714 грн за 1 кВт / год ; при середньому – 1,29 грн за 1 кВт / год ; тим , хто використовує електроенергії найбільше, доведеться платити 1,638 грн за 1 кВт / год .

Крім того, з 1 вересня цього року в Черкасах , Сумах та Києві для деяких споживачів Національна комісія , що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, майже на 10% знизить тарифи на гарячу воду і опалення . Тарифи змінюються з 1 вересня 2016 року для абонентів наступних підприємств :

9cUj6ZrQ2cA

Тарифи на послуги з централізованого постачання гарячої води та опалення для населення встановлюються НКРЕКП , тарифи затверджуються не по містами і областями , а для кожного постачальника послуг окремо , в результаті чого в одному населеному пункті можуть діяти різні тарифи .

 

Механізм формування і встановлення тарифів на послуги централізованого опалення і постачання гарячої води визначається Порядком формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування і постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 та процедурою встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення і централізованого постачання гарячої води, затвердженої постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг від 20.06.2014 № 766.

 

Якщо відобразити механізм формування і встановлення тарифів на послуги централізованого опалення і постачання гарячої води простою формулою , вона буде мати наступний вигляд :u7RYwMYIYGY

Виходячи з наведеної формули , для збільшення тарифу і тіньового прибутку , постачальнику досить фіктивно збільшити витрати або зменшити обсяг надання послуг . При такому підході держави до регулювання тарифів на послуги природних монополій , тарифи на комунальні послуги будуть постійно зростати , при цьому підприємства , що надають ці послуги незалежно від рівня тарифу , демонструватимуть збитковості .

 

Коригування тарифів в межах 10 % , яке здійснює НКРЕКП для наведених вище підприємств , може бути пов’язана як з офіційно оприлюдненою версією , так і з анонсованої генпрокурором Юрієм Луценком всеукраїнської перевіркою комунальних підприємств по відмиванню державних коштів . Тарифи на теплову енергію та гарячу воду встановлювалися НКРЕКП 09.06.2016 і менше ніж через 2 місяці переглядаються , можливо , ці 10 % з самого початку були зайвими і закладалися навмисно . При якісної перевірки все це можливо з’ясувати .

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.