Умань запрошено для участі у міжнародному культурному проекті

Опубліковано: 31.08.2016

b1d237aad44a95e3871fc116e6241517_L

European Heritage Days, або Дні європейської спадщини, проходять кожного вересня по всій Європі. Ідея святкування Днів європейської спадщини належить колишньому міністру культури Франції Джеку Лангу. У 1984 році за його ініціативою були організовані Дні відкритих дверей у Франції, які пройшли під гаслом «культурній спадщині — нове життя». Експериментальний проект набув такого неймовірного резонансу, що одним роком пізніше ця ініціатива була запропонована на конференції Європейської ради як угода про захист архітектурної спадщини Європи. З 2010 року Львів підтримує цю ініціативу.

В рік відзначення 400-ліття першої писемної згадки, на запрошення Львова, Умань приєднується до міжнародного культурного проекту!

ДНІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СПАДЩИНИ


European heritage days, або Дні європейської спадщини, проходять кожного вересня у 50 країнах. Ц
е час, коли маловідомі закриті споруди відкривають свої двері для відвідувачів, щоби розповісти таємниці, приховані за їхніми фасадами. Протягом вересня в кожній країні Європи проходять численні події та заходи, присвячені різним темам. Їхній загальний принцип — не лише розкрити багатство та розмаїття спільної спадщини в контексті міжнародного культурного діалогу, а й привернути увагу до численних національних і регіональних особливостей.

ІДЕЯ

«Культурна спадщина live» – так можна охарактеризувати ідею, яка вже 33 роки активує мільйони європейців. Принцип простий: один раз на рікбезкоштовно відкрити двері зазвичай недоступних для огляду пам’яток і завдяки екскурсіям та іншим заходам «оживити» їх.

ДНІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СПАДЩИНИ У ЛЬВОВІ


Львів – перше українське місто, яке бере участь у European heritage days та активно запрошує й інші міста України до участі в ініціативі. У 2016 році  Дні пройдуть 24 – 25 вересня під гаслом “Сади і парки Львова: жива історія міста”. Коли ми говоримо про міську спадщину, то часто забуваємо, що місто – це не лише будівлі і вулиці, а й зелені простори, які є не менш характерними елементами міст і можуть розповісти багато цікавих деталей із побуту мешканців. В рамках святкування передбачено безкоштовні екскурсії містом, парками та садами Львова, ознайомлення з об’єктами, які зазвичай недоступні для загального огляду. Всі заходи у Львові здійснюються Львівською міською радою у співпраці з Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ.

У програмі – піші та велопрогулянки міськими садами, парками та скверами, дискусії, міська гра-квест та виставка фотографій. Як і у попередні роки, участь безкоштовна, але на більшість заходів необхідна попередня реєстрація. Цього року Дні європейської спадщини пройдуть також в інших містах України, зокрема, в Києів, Одесі, Харкові, Ужгороді, Чернівцях, Луцьку та Херсоні. Слідкуйте за оновленням інформації на сайті: www.lviv.travel або на фейсбук-сторінці Днів у Львові.

 У 2016 році приєднатися до міжнародного культурного проекту «Дні європейської спадщини» запрошено Умань.

У відповідь на пряму двосторонню зацікавленість у співпраці, проведений ряд зустрічей та перемовин з боку міського голови м.Умані, Олександра Цебрія з адміністрацією міста Львова, та високу оцінку туристичного потенціалу нашого міста, у 2016 році Управління туризму департаменту розвитку Львівської міської ради запросило Умань приєднатися до міжнародного культурного проекту European heritage days.

Гасло участі Умані в ДНЯХ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СПАДЩИНИ: «Умань: місто-сад у серці України».

ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ДНІВ:

·         Дні європейської спадщини проходять у вересні по всій Європі;

·         Перевага надається об’єктам, які зазвичай не відкриті для громадськості;

·         У відкритих для відвідання спорудах мають бути підготовлені спеціальні заходи, такі, як нетипові екскурсії, виставки, концерти і шоу;

·         Відвідання пам’яток повинно бути безкоштовним;

·         Особливої уваги потребує залучення до програми підлітків і дітей шкільного віку;

·         Загальновживаний термін European Heritage Days повинен використовуватись у всій Європі;

Організатори запрошують активних, креативних, привітних та комунікабельних людей  стати волонтером на заході «Дні європейської спадщини 2016», який відбудеться в Умані  24-25 вересня 2016р. Ви  можете вже сьогодні приєднатись до команди організаторів та проявити свої організаційні навики у формуванні та наповненні програми заходу; стати волонтером-координатором під час цікавих екскурсій у закритих або маловідомих місцях Умані, а якщо Ви вважаєте себе добрим фото- чи відеооператором – долучитись для фото- та відеозйомки екскурсій під час заходу!

Щоб стати волонтером, потрібно заповнити форму: https://docs.google.com/forms/d/1HULCzRuXFXj-dxy-5rW_3eTeQzOWb4xsBUsc-z-yraw/prefill#responses

Або написати листа на електронну пошту:  ehduman2016@gmail.com

Заявки приймаються до 16 вересня 2016р.

 

Джерело: http://ridna-uman.com.ua/

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.