Чи є необхідність жителям перейменованих вулиць вносити зміни до паспортів?

Опубліковано: 09.09.2016

0_k__328

У Придніпровському районному відділі ДМС у Черкасах віднедавна з’явилося оголошення з вимогою внести зміни до паспорта громадянина України стосовно реєстрації місця проживання в разі зміни назви вулиці. черкащан зміст повідомлення викликав занепокоєння, адже раніше міська влада запевняла: зміна назви вулиці ніяк не зобов’язує вносити зміни у документах. Чому ж паспортисти підштовхують черкащан на додаткову біганину по кабінетах – дізнавався сайт vikka.ua.

Законодавством не передбачено обов’язково змінювати “штамп” у паспорті у зв’язку зі зміною назви вулиці. Так, з 4 квітня 2016 року набрав чинності закон, яким внесено зміни до статті 6 Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”, де наголошується, що зміни до паспорта чи іншого документа громадянина, пов’язані із таким перейменуванням, вносяться виключно за бажанням самого громадянина.

Незважаючи на те, що в оголошенні чітко сказано, що черкасцям зробити “необхідно”, начальник Придніпровського районного відділу ДМС у Черкасах Наталія Лисенко переконує: оголошення, яке розміщене у відділі ДМС у Черкасах, має рекомендаційний характер.

Чи є необхідність жителям перейменованих вулиць вносити зміни до паспортів?

“Коригування з новою назвою вулиці вноситься під час заміни паспорта, вклеювання нових фотокарток, зміни прізвища тощо.Жодному громадянину в нашому Територіальному підрозділі не відмовлено в оформленні закордонного паспорта, навіть якщо в документі внесені данні зі старою назвою вулиці, оскільки оформлення закордонного паспорта проводиться незалежно від місця реєстрації. Оголошення надано людям для привернення їхньої уваги. Якби було написано, що без внесення коригування в даних паспорта документи на оформлення закордонного не приймаються, то в такому разі це повідомлення мало б ультимативну форму, а так ця послуга лише рекомендована”, – пояснює Наталія Лисенко.

За її словами, черкащани часто звертаються із проханням внести зміни до паспорта стосовно реєстрації місця проживання у зв’язку із перейменуванням вулиці.

“Ця послуга надається безкоштовно при наявності паспорта громадянина України, заповнюється талон реєстрації і вноситься коригування в документ. Загалом процедура займає кілька хвилин”, – наголошує Наталія Лисенко.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.