В Умані новий вид підзаробітку: скуповування гріхів

Опубліковано: 11.09.2016

1378378020_4

На початку жовтня в Умані паломники-хасиди святкуватимуть єврейський Новий рік. Місцеві жителіздавна заробляють на туристах, а в цьому році з’явиться ще один новий спосіб – скуповувати гріхи хасидів за 20 доларів. Журналісти видання “Українські новини” розпитали уманчан про такі угоди.

Водій таксі Леонід Конов розповів журналістам, як в минулому році два паломника-хасида пропонували йому купити свої гріхи, поки він віз їх від вокзалу.

“Я відразу і не зрозумів, що вони від мене хочуть. А потім в телефоні показують переклад:” Купіть у нас гріх, будь ласка”. Я розсміявся – думав, жарт. А вони – ні, серйозно. Навіть 20 доларів дали. Ну я і погодився. Вони розрахувалися і пішли собі задоволені. Правда, що за гріх продали, я так і не зрозумів”, – говорить таксист.

Продавець на ринку Юрій Гапчук розповів, як паломник просив продати йому своє здоров’я.

“Підійшов моложавий хасид. Англійську я погано знаю, а іврит зовсім не вивчав. Виявилося, він просив у мене здоров’я. Я запитав: “How much?” – А він такий: “Оne dollar”. Я сказав, що мало. Тоді він дав мені двадцятку, обійняв і, щось наспівуючи, побіг”, – поділився Гапчук.

Як повідомляє видання, місцеві жителі розповідають, що тепер вони прекрасно знають звичку паломників торгувати гріхами. Вважається, раз продав гріх, то і очистився.

Продають різні гріхи, накопичені за рік: з’їв сало, перелюб, обман, випив спиртне і т. п. Разом з гріхом вони пропонують 20-25 доларів. Деякі жителі навіть спеціально ходять в їх квартал, щоб підзаробити.

Правда, продаж гріхів керівник Благодійного фонду раббі Нахмана Шимон Буськ вважає марною тратою грошей.

“Я знаю про такі випадки, але такий метод від гріхів не врятує. Жодне Святе Письмо нас цього не вчить. Але хтось, напевно, один такий собі придумав, повірив, а інші підхопили” – сказав він.

Також, в цьому році в Умані очікується рекордна кількість прочан – понад 40 тисяч. Місцеві жителі вже підняли ціни на оренду житла приблизно на 20% в порівнянні з минулим роком.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.