Коли прийдуть перші заморозки?

Опубліковано: 13.09.2016

 

800xdscf6458_1На сьогоднішній день в області останні 10-25 днів дощів не було. Температурний фон спостерігався на 2-6º вище кліматичної норми та відповідав найспекотнішому періоду літа. Такі погодні умови були надзвичайно сприятливими для дозрівання і збирання пізніх сільгоспкультур та обумовлювали більш високу якість врожаю. Проте знизилися темпи приросту кореня цукрового буряку, посилилася ґрунтова засуха практично на 90 % площ призначених під сівбу озимини та підвищився клас пожежної небезпеки до стихійних значень, про це повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
Таку погоду зумовлює високий антициклон, що розташувався над Європейською частиною, а вся негода із дощами та вітром переміщується по більш північній траєкторії Росії. «Нова Доба» про це дізналася в Черкаському обласному центрі з гідрометеорології.

За прогнозом, ще завтра на Черкащині утримається сонячна, по-літньому тепла та суха погода: температура повітря вночі 11-16º, вдень 25-30º. Вночі та вранці можливий туман. Із середи із північними вітрами у наш край почне поширюватися прохолодне повітря з Арктики. Температури повітря знизяться: вночі до 3-8º, вдень, завдяки сонячній енергії, очікується 18-23º. У ранкові години спостерігатимуться тривалі роси. У період 17-19 вересня на поверхні ґрунту та на висоті 2 см від поверхні ґрунту у північних районах області можливі заморозки інтенсивністю 0-1º.
Дощів впродовж тижня не передбачається. Тобто умови для формування вологозапасів ґрунту під сівбу озимини та на засіяних площах збережуться несприятливі.
Постригань також додав, що за такої погоди, коли ґрунт ще достатньо прогрітий, щоб зерно не псувалося, сіяти слід лише після випадання дощу не менше 15-20 мм, або ж у сухий ґрунт у крайні допустимі строки, коли він охолоне.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.