У Черкасах відкрили трипільську альтанку з питним фонтаном

Опубліковано: 17.09.2016

161800

У Черкасах з’явилася трипільська споруда. Це альтанка, виконана у автентичному стилі. Її урочисте відкриття відбулося у черкаському міському парку “Сосновий бір”. Таку родзинку Черкаси отримали з нагоди святкування Дня міста та закриття фестивалю майстрів  “Дивосвіт. Камінь, дерево та метал”. Про символічність, особливості та історію виникнення альтанки дізнавався кореспондент сайту vikka.ua.

Автор ідеї архітектор Роман Турецький та директор КП “Дирекція парків” Володимир Стойко зазначили, що створення альтанки та облаштування прилеглої території зайняло приблизно 1,5 місяця. Протягом цього часу митці неодноразово трансформували свої погляди щодо зовнішнього вигляду споруди.

В орнаменті, нанесеному на дубові стовпи альтанки, чимало зображень стихії води. Таким чином, черкаські митці втілили у своєму творі значення джерел та річок для наших  пращурів, а також вшанували Дніпро.

Матеріали теж використовували символічні: камінь, дерево, метал, скло. Хоча металу у трипільців було мало, а скла вони не знали. “Останні елементи ми задіяли, як символ розвитку, прогресу та зв’язку між поколіннями”, – пояснив Роман Турецький.

Нова локація парку – це плід роботи 6 черкаських митців: Романа Турецького, Олени Додатко, Миколи Дзецини,  Владислава Димйона, Дмитра Бур’яна та Олександра Турецького. З матеріальною частиною задуму їм допомагала міська влада та підприємства міста.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.